SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Messenger z szyfrowaniem rozmów głosowych i wideo

Facebook wprowadza do komunikatora Messenger możliwość szyfrowania rozmów głosowych i wideo.

Article

Od 2016 r. w Messengerze istnieje opcja szyfrowania typu end-to-end rozmów tekstowych pomiędzy użytkownikami. Teraz ta sama technologia zostanie zastosowana w przypadku rozmów głosowych i wideo.

Facebook podkreśla, że na przestrzeni ostatniego roku zaobserwował znaczący wzrost wykorzystania połączeń audio i wideo w Messengerze. W zeszłym roku użytkownicy komunikatora wykonywali ponad 150 mln połączeń wideo dziennie.

Szyfrowanie typu end-to-end pomiędzy użytkownikami jest już dostępne na WhatsAppie. Facebook zachwala tą technologię, argumentując, że zapewnia ona użytkownikom ochronę prywatności i bezpieczeństwo. Dzięki niej, treść wiadomości czy połączeń jest chroniona od momentu wysłania do odbioru.

"To oznacza, że nikt inny, w tym Facebook, nie może zobaczyć ani posłuchać co jest wysyłane lub powiedziane." - czytamy w komunikacie.

Poza tym, w Messengerze rozszerzone zostały opcje kontroli nad czasem oczekiwania na zniknięcie wiadomości z szyfrowanych czatów. Teraz jest to od 5 sekund aż do 24 godzin.

Ponadto, Facebook zapowiedział rozpoczęcie testów szyfrowania typu end-to-end dla grupowych rozmów głosowych i wideo w Messengerze.

Z kolei na Instagramie, w wybranych krajach z udziałem dorosłych użytkowników, już ruszyły testy narzędzia pozwalającego na szyfrowanie rozmów tekstowych i połączeń jeden na jeden.

Z Facebooka regularnie korzysta na świecie ponad 2,8 mld użytkowników. W II kwartale br. Facebook osiągnął wzrost przychodów o 56 proc., do 29,08 mld dolarów i zysku netto z 5,18 do 10,39 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Messenger z szyfrowaniem rozmów głosowych i wideo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl