SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Meta udostępni chatboty AI i generatory obrazów na Instagramie i w innych aplikacjach

Meta Platforms Inc., właściciel Facebooka i Instagrama wprowadza do swoich aplikacji funkcje sztucznej inteligencji, które zapewnią 3 miliardom użytkowników jej platform doświadczenie podobne do ChatGPT OpenAI .

Article

Meta poinformowała, że na Instagramie, Messengerze i WhatsApp pojawią się m.in. : tworzenie niestandardowych naklejek, edytowanie obrazów i mnóstwo postaci chatbotów o twarzach celebrytów – a wszystko to wyposażone w generatywną sztuczną inteligencję.

Firma uruchomiła także studio programistyczne dla marek, w którym mogą tworzyć własne narzędzia AI dla firmowych usług komunikacyjnych, których można używać do czatowania z klientami.

Wprowadzenie tych rozwiązań pokazuje, że Meta również może zbudować technologię opartą na sztucznej inteligencji, która generuje tekst i obrazy na podstawie prostych podpowiedzi użytkowników. 
Google, Snap Inc. i Microsoft Corp. należące do Alphabet Inc. wprowadziły już różne narzędzia umożliwiające wykorzystanie zainteresowania społeczeństwa i inwestorów rodzącą się technologią. Meta inwestuje na rekordowym poziomie, aby budować infrastrukturę sztucznej inteligencji. 

Wprowadzone w środę narzędzia sztucznej inteligencji będą wyglądać bardziej znajomo dla tych, którzy wcześniej już wypróbowali generatywne funkcje sztucznej inteligencji, takie jak chatbot My AI firmy Snap lub narzędzie do tworzenia selfie oraz produkt do edycji obrazów Firefly firmy Adobe Inc.

Meta AI to nowy tekstowy chatbot, który będzie działał na jego dużym modelu językowym, Llama 2, i korzystał z informacji wyszukiwania we współpracy z usługą Bing firmy Microsoft. Firma określa go jako cyfrowego asystenta, który może odpowiadać na pytania dotyczące informacji w czasie rzeczywistym lub służyć do generowania obrazów.

Dołącz do dyskusji: Meta udostępni chatboty AI i generatory obrazów na Instagramie i w innych aplikacjach

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Żurmin
a nie posypią się procesy za wykorzystanie twarzy celebrytów? bo wątpię by wszyscy dopilnowali prawnej legalizacji wykorzystania wizerunku
0 0
odpowiedź