SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Metamorfoza w Hitlera w kampanii „Stop mowie nienawiści” (wideo)

Fundacja Batorego zaczęła kampanię społeczną zwracającą uwagę na problem mowy nienawiści wobec różnych grup społecznych i etnicznych. Akcję, prowadzoną pod hasłem „Stop mowie nienawiści”, przygotowała wspólnie z agencjami reklamowymi K2 i BBDO Warszawa.

Kadr ze spotu „Stop mowie nienawiści” Article

Akcja jest skierowana do osób w wieku 15-18 lat. Z badań przeprowadzonych przez Fundację Batorego wynika bowiem, że to właśnie młodzież dużo częściej niż dorośli styka się w swoim otoczeniu z mową nienawiści co sprawia, że jest bardziej narażona na jej szkodliwy wpływ, a jednocześnie ma coraz większe przyzwolenie na jej stosowanie

Według zeszłorocznego sondażu Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego prawie dwie trzecie polskiej młodzieży zetknęło się z mową nienawiści w internecie. Mniej więcej tyle samo młodych Polaków słyszało ją z ust znajomych w szkole, kawiarni, na ulicy. - Zaskakująco wielu ludzi dopuszcza używanie mowy nienawiści i nie widzi w niej nic obraźliwego. Badania, które przeprowadziliśmy wskazują, że im więcej widzimy mowy nienawiści w otoczeniu, tym mniej jesteśmy na nią wrażliwi i bardziej ją dopuszczamy. Co więcej, gorszy jest też nasz stosunek do samych ofiar, czyli grup wobec których mowa nienawiści jest stosowana - komentuje dr Michał Bilewicz z CBU.

Głównym elementem kampanii „Stop mowie nienawiści” jest spot pokazujący, jak młoda dziewczyna widząc dwóch spacerujących chłopaków, wygłasza do znajomych pełną nienawiści tyradę przeciw homoseksualistów, jednocześnie przeistaczając się w postać przypominającą Hitlera.

- Aktualna sytuacja w kraju, w związku z napływem uchodźców i imigrantów, utwierdziła nas tym bardziej w przekonaniu, że podjęcie działań jest niezbędne. Że już czas rozpocząć publiczną debatę na ten temat. Mamy nadzieję, że ta kampania będzie do niej dobrym punktem wyjścia - informuje Fundacja Batorego.

>>> Oglądaj najciekawsze spoty reklamowe na tv.wirtualnemedia.pl

Akcja w poniedziałek zaczęła się w internecie (m.in. serwis stopmowienienawisci.pl, aktywności na Facebooku, działania z udziałem blogerów i youtuberów), a w piątek ruszy w kinach (19 kin sieci Multikino i kilka kina studyjnych). Potrwa do końca września.

Spot wyprodukowała agencja BBDO Warszawa, a za działania w internecie odpowiada agencja K2.

 Kampania jest realizowana w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Metamorfoza w Hitlera w kampanii „Stop mowie nienawiści” (wideo)

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Harry Hole
Zamiast charakteryzować kogoś na Hitlera wystarczyło zatrudnić Niesiołowskiego.
39 23
odpowiedź
User
pavv
Zaczęło się pranie mózgów młodzieży! Czy ja muszę lubić Żydów, Arabów, Ruskich, Ciapatych, Beżowych, Skośnookich itp. itd.?
40 25
odpowiedź
User
Janmaria
Ta akcja to kompletne nieporozumienie, a o spocie szkoda gadac
40 21
odpowiedź
User
j
- Aktualna sytuacja w kraju, w związku z napływem uchodźców i imigrantów, utwierdziła nas tym bardziej w przekonaniu, że podjęcie działań jest niezbędne.

I dlatego głównym elementem kampanii jest nagranie z homoseksualistami. Logiczne przecież. Geje tak strasznie uciskani są w Polsce.
32 17
odpowiedź
User
wit
Zawsze miałem dobre zdanie o fundacji Batorego, ale jako oni wchodzą w homopromocję to już trochę szkoda. Może bardziej na czasie byłoby zrobienie spotu z jakimiś emigrantami itd.
20 19
odpowiedź