SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mężczyźni oszukują i są oszukiwani... w sieci

Mężczyźni najczęściej padają ofiarami ataków przez sieć.

 Nowy raport amerykańskiej organizacji IC3 (Internet Crime Complaint Center) pokazał, że to mężczyźni także tracą więcej od kobiet w sieci, a pod względem wieku to starsi internauci padają częściej ofiarami internetowych przestępstw. "Statystyczna" amerykańska ofiara przestępstwa internetowego to mężczyzna w wieku 30-40 lat, mieszkająca w Nowym Jorku, Kalifornii, lub w Teksasie. Okazuje się, że to mężczyzna także traci więcej. Na każdego dolara straconego przez kobietę mężczyzna tracił 1,69 dolara. O ile średnia suma tracona przez kobiety sięgała 545 dolarów, panowie "gubili" w sieci około 920 dolarów.

Ciekawe jest, że mimo iż to mężczyźni padają częściej ofiarami oszustw, to także oni w znacznej części przypadków (około 75 proc.) stoją za przygotowaniem takich akcji. Z tych, wykrytych przez organizację IC3, 61 proc. mieszkało w Stanach Zjednoczonych, a pozostali często pochodzili z Wielkiej Brytanii, Nigerii, Kanady, Rumunii i z Włoch.

Szósty już raport IC3, obejmujący zeszły rok, powstał na bazie niemal 207,5 tys. skarg zgłoszonych na stronie internetowej organizacji. W minionym roku liczba zgłoszeń zmniejszyła się w porównaniu do roku 2005 o około 10,4 proc. Mimo to, suma strat związanych ze zgłoszeniami sięgnęła 198,44 mln dolarów (w 2005 roku było to 183,12 mln dolarów). Średnia wysokość strat na skargę wyniosła 724 mln dolarów. W przypadku osób starszych, w wieku powyżej 60 lat, strata ta wynosiła średnio 866 dolarów.

Źródło: InformationWeek - pclab.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mężczyźni oszukują i są oszukiwani... w sieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl