SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

miasta.pl - nowy serwis Związku Miast Polskich

Związek Miast Polskich uruchomił serwis miasta.pl, poświęcony polskim miastom i samorządom.

Article

Serwis miasta.pl przedstawia działania Związku Miast Polskich, prezentuje aktualności i wydarzenia dotyczące funkcjonowania społeczności miejskich, projekty dla miast oraz działania legislacyjne ZMP zmierzające do rozwoju polskich samorządów. To także miejsce, które umożliwia dzielenie się wiedzą i umiejętnościami oraz praktykami pochodzącymi z miast.

Aktualności są podzielone na 25 kategorii tematycznych. Przypisane są do dwóch podstawowych filarów działalności związku - pierwszy z nich to "Działalność na rzecz miast", w którym są publikowane treści dotyczące podjętych przez związek działań legislacyjnych oraz zadań realizowanych przez biuro związku, a drugi to "Doświadczenie i wiedza polskich miast", w którym są zamieszczane treści pochodzące z miast członkowskich oraz informacje na temat szeroko pojętej wymiany wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk.

Docelowo ZMP planuje, aby to miasta stały się współautorami portalu. Przewidziana została możliwość współtworzenia serwisu za pomocą dostępu do publikowania aktualności i wydarzeń w kategorii "Z naszych miast". Dostęp do logowania otrzymają upoważnione osoby reprezentujące miasta.

Strona posiada również specjalną sekcję o nazwie "Strefa dla miast", która pełni funkcję intranetu. Wszystkie miasta zrzeszone w ZMP otrzymały dostęp do dokumentów legislacyjnych, projektów ustaw, rozporządzeń, z możliwością opiniowania. To także miejsce, w którym znajdują się m.in. opinie prawne, ekspertyzy dla miast i stanowiska ZMP. Miasta będą mogły też zarządzać swoją wizytówką na mapie miast członkowskich. Nowością na stronie jest zakładka "Media" dedykowana dziennikarzom, w której znajdują się materiały i informacje prasowe.

Serwis miasta.pl został zaprojektowany i wykonany przez agencję Onlineidea. Administratorem strony jest biuro ZMP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: miasta.pl - nowy serwis Związku Miast Polskich

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Riki
Nawet mama google tam nie działa :(
odpowiedź