Szef Agrounii uzasadnił w TV Republika pozwanie stacji za tekst o „ruskiej agenturze” (wideo)

Michał Kołodziejczak, założyciel organizacji rolniczej Agrounia, pozwał Telewizję Republika za tekst na jej stronie internetowej, w którym opis jego wywiadu radiowego zatytułowano „Ruska agentura rozpoczyna akcję?!”. - Nie będziecie psuć mojego dobrego imienia. Dla mnie to jest potwarz - stwierdził w czwartek na antenie TV Republika.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
Szef Agrounii uzasadnił w TV Republika pozwanie stacji za tekst o „ruskiej agenturze” (wideo)
Michał Kołodziejczyk

W czwartek wieczorem Michał Kołodziejczak był gościem Ryszarda Gromadzkiego w programie „W punkt” Telewizji Republika. Dziennikarz zapytał działacza rolniczego o pozew, który jego pełnomocnik złożył w sprawie tekstu w serwisie internetowym stacji.

Chodzi o artykuł z 26 stycznia br. zatytułowany „Ruska agentura rozpoczyna akcję?!”. Pod tytułem zamieszczono ujęcie grupy rolników, m.in. Michała Kołodziejczaka, z jednego z protestów. W artykule zrelacjonowano wypowiedzi Kołodziejczaka w Radiu ZET na temat kolejnych manifestacji, nie rozwinięto w ogóle do słów o „ruskiej agenturze”.

- Nie będziecie psuć mojego dobrego imienia. Jestem normalnym człowiekiem, polskim rolnikiem, a dlaczego tak określanym przez wasze media - nie wiem - podkreślił Michał Kołodziejczak w TV Republika. - Dla mnie to jest potwarz, a dla was haniebny czyn, którego powinniście unikać. Środowisko, które reprezentuje Telewizja Republika obawia się, bardzo niepotrzebnie - dodał. - Tam jest pytanie, czy ruska agentura rozpoczyna w Polsce strajki. I tutaj nie jest pytanie, czy ja jestem ruską agenturą, tylko ta agentura przedstawiona na zdjęciu rozpoczyna strajki - zwrócił uwagę.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/pracownicy-telewizji-republika-prosza-politykow-o-interwencje-w-sprawie-braku-wynagrodzen-po-narkotykach-nie-powinno-sie-pisac-tekstow,7171173107037825a ##

Kołodziejczak przypomniał też wpis twitterowy redaktor naczelnej stacji Doroty Kani ze środy, kiedy protest zorganizowany przez Agrounię odbył się przed Pałacem Prezydenckim. - Na proteście rolników były także osoby, których łączą biznesowe relacjez ludźmi z WSI. Zdziwieni? - stwierdziła Kania.

- Gdyby pan wierzył informacjom pani Kani, to pan teraz rozmawia z ruskim agentem. Jak się pan z tym czuje? Dodatkowo według informacji, które dzisiaj pani Kania na Twitterze stara się sugerować - człowiekiem, który współpracuje z ludźmi z WSI. Nie będzie miał pan problemów w pracy z tej przyczyny, że rozmawia pan z ludźmi, których pana pracodawcy tak określają? - zapytał Michał Kołodziejczak z uśmiechem dziennikarza TV Republiki.

- Przed chwilą siedząc w waszej telewizji widzę nagranie, które relacjonuje rozmowę na temat mowy nienawiści, a sami ją szerzycie - ocenił.

Ryszard Gromadzki stwierdził, że zarzuty Kołodziejczaka z pozwu powinien ocenić sąd. - A czy jest pan w stanie zadzwonić teraz do pani Kani i spytać się, czy podtrzymuje to, co powiedziała. Jeżeli uraziła mnie, to czy jest w stanie przeprosić teraz czy będziemy czekali na rozprawę sądową, na którą ja was zapraszam? Czy jest pan w stanie zrobić to teraz i powiedzieć: trzeba przeprosić tego człowieka, faktycznie, popełniliśmy błąd? - pytał dziennikarza lider Agrounii.

 

Z kolei serwis Telewizjarepublika.pl w listopadzie ub.r. zanotował 1,17 mln użytkowników i 4,72 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

TV Republika ostro o opozycji

Na portalu internetowym Telewizji Republika oraz jej profilach w mediach społecznościowych parokrotnie w ostatnich latach pojawiały się ostre stwierdzenia. W lipcu 2017 roku relację z manifestacji przeciw reformie systemu sądowniczego zatytułowano: „UBywatele RP i KODomici poddali się!”.

W marcu ub.r. na profilu twitterowym stacji zamieszczono ciętą ripostę na wulgarną zaczepkę jednego z internautów. - To nie powinno się przydarzyć, ale się przydarzyło. Przeprosiliśmy internautę, więcej to nie będzie miało miejsca - tłumaczył portalowi Wirtualnemedia.pl Sebastian Moryń, redaktor naczelny Telewizjarepublika.pl.

Z kolei jesienią 2016 roku stacja kartę dla internetowych widzów promowała jako „Anty-Kod Kartę”.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Anna Andrzejewska dyrektorką strategii w One Eleven. "Zaplanowana sukcesja"

Anna Andrzejewska dyrektorką strategii w One Eleven. "Zaplanowana sukcesja"

Dorota Bigo-Sułowska pożegnała sie z Google. Została chief growth officerem w Salestube

Dorota Bigo-Sułowska pożegnała sie z Google. Została chief growth officerem w Salestube

Nowy szef "Teleskopu" w TVP3 Poznań

Nowy szef "Teleskopu" w TVP3 Poznań

Seider i Wróblewski przechodzą z VML do VerdeAgency

Seider i Wróblewski przechodzą z VML do VerdeAgency

Liverpool łączy siły z marką Tommy Hilfiger

Liverpool łączy siły z marką Tommy Hilfiger

Globalna kampania M&M’s i Marvel

Globalna kampania M&M’s i Marvel