SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Jedziemy” z Michałem Rachoniem w TVP Info od poniedziałku. Każde wydanie z dwoma częściami, krótsza „Minęła 8”

Poranny program Michała Rachonia „Jedziemy” w TVP Info będzie emitowany już od tego poniedziałku. Każde wydanie będzie składać się z dwóch części, skrócony zostanie magazyn „Minęła 8”. - Postaramy się wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje studio - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl dyrektor TAI Jarosław Olechowski.

Michał Rachoń, fot. TVP InfoMichał Rachoń, fot. TVP Info

Początkowo „Jedziemy” miało wystartować na początku czerwca, jednak Michał Rachoń został skierowany przez kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej do obsługi wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA. Planowano wtedy, że program będzie emitowany od poniedziałku do czwartku w godz. 7.00-7:50. Obecnie w tym paśmie pokazywana jest druga część cyklu „Wstaje dzień” wprowadzonego do ramówki we wrześniu ub.r.

W połowie czerwca ustalono, że Michał Rachoń zacznie swoje rozmowy z zaproszonymi gośćmi od 1 lipca - miał bowiem przebywać w Stanach Zjednoczonych do 24 czerwca. Program nie pojawił się w rozpisce ramówki TVP Info aż do końca czerwca.

Jednak - jak dowiaduje się portal Wirtualnemedia.pl - tuż po zakończeniu wizyty prezydenta w USA zmieniono plany TAI co do nowego programu. Michał Rachoń do Polski wrócił szybciej i zdecydowano, że „Jedziemy” w TVP Info będzie emitowane od poniedziałku 24 czerwca.

Magazyn będzie miał dwie odsłony trwające łącznie około godziny. Pierwszą będzie można oglądać od godz. 7.12 do 7.50. Druga, pod rozszerzonym tytułem „Jedziemy dalej”, potrwa od 8.10 do 8.30. W konsekwencji cykl „Minęła 8” będzie o połowę krótszy.

Między częściami „Jedziemy” będą pokazywane „Agrobiznes” (o 7.50), „Agropogoda” (o 7.55) i „Wiadomości” (o 8.00).

„Jedziemy” i „Jedziemy dalej” będzie można oglądać od poniedziałku do czwartku. Program będzie miał formułę poszerzonych rozmów z zaproszonymi do studia gośćmi, które zostaną wzbogacone m.in. komentarzami prowadzącego.

 

- Oczywiście nie mogę zdradzić wszystkiego, niech to będzie niespodzianką. Mogę tylko powiedzieć, że przygotowaliśmy specjalną, nowoczesną formułę z wykorzystaniem trójwymiarowej grafiki. Postaramy się wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje studio. Na pewno wiele się będzie u Michała działo - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, szef TAI.

Rachoń także w Polskim Radiu

Michał Rachoń nie skomentował startu swojego nowego programu. Z TVP Info jest związany od początku 2016 roku, prowadzi zazwyczaj dwa wydania „Minęła 20” tygodniowo i co drugie wydanie „Woronicza 17”. Na początku stycznia br. wspólnie z wydawcą Krystianem Krawielem został na miesiąc odsunięty od pracy, zaraz po tym jak w „Minęła 20” pokazano satyryczną animację kpiącą z WOŚP, Jerzego Owsiaka i Hanny Gronkiewicz-Waltz. Przy czym prezes TVP Jacek Kurski, odpowiadając na interpelację poselską, zapewnił, że zawieszenie było karą za wyświetlanie grafiki „Achtung Russia” w prowadzonym przez Rachonia wydaniu „Minęła 20” pod koniec listopada ub.r.

Od początku czerwca Michał Rachoń jest jednym z gospodarzy przedpołudniowych wywiadów w Polskim Radiu 24. W niektóre dni prowadzi wywiady z w godz. 9.30-11. W tym paśmie zazwyczaj emitowane są dwie lub trzy rozmowy z gośćmi. Rachoń współpracuje z PR24 od grudnia ub.r., ponadto jest jednym z prowadzących „Debaty Jedynki” w Programie I Polskiego Radia.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w maju br. TVP Info miało 3,76 proc. udziału w rynku oglądalności, po wzroście o 3,55 proc. w skali roku.

Dołącz do dyskusji: „Jedziemy” z Michałem Rachoniem w TVP Info od poniedziałku. Każde wydanie z dwoma częściami, krótsza „Minęła 8”

43 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Virtu
JEDZIEMY z propagandą! Już od 07:10.
odpowiedź
User
Nazwa niepoprawna
A odzieje się znowu w strój penisa? Pasował mu.
odpowiedź
User
Wojtek
Jakoś ten styl prowadzenia programu, widoczne zaangażowanie polityczne i owo zawołanie "Jedziemy!" nie bardzo mi odpowiadają. To bardziej politykujący showman, niż spokojny i wyważony dziennikarz nadawcy publicznego.
odpowiedź