SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Samul jako szef pionu informacji TVN dołączył do zarządu TVN Discovery Polska

Michał Samul - wraz z objęciem stanowisko szefa pionu informacji TVN - dołączył do zarządu TVN Discovery Polska. W obu funkcjach zastąpił Adama Pieczyńskiego, który zdecydował się zakończyć pracę zawodową.

Michał SamulArticle

- Bardzo się cieszę, że Michał obejmuje stery w pionie newsów. Wiem, że znakomicie zna i rozumie wyzwania, przed którymi stoją dziś media informacyjne. Jestem przekonany, że będzie doskonałym liderem transformacji cyfrowej, która w nich obecnie zachodzi - komentuje Piotr Korycki, prezes i dyrektor zarządzający TVN Discovery Polska.

Odejście Adama Pieczyńskiego z firmy ogłoszono pod koniec listopada. - Po blisko 30 latach pracy na różnych stanowiskach w mediach, w tym po 18 latach kierowania TVN24 i „Faktami”, nadszedł moment, by oddać stery, wypocząć i poświęcić się rodzinie. Newsy w TVN są miejscem, które współtworzyłem i kocham. Będzie mi ich brak, tak jak i współpracowników, których szanuję i podziwiam - uzasadnił Pieczyński.

- Decyzja o przekazaniu stanowiska Michałowi Samulowi jest naturalnym wyborem. Jako mój zastępca był zaangażowany we wszystkie ważne decyzje redakcyjne i biznesowe. Zostawiam zespół w dobrych rękach - dodał.

Michał Samul jako członek zarządu TVN Discovery Polska będzie odpowiadał za wszystkie kanały i programy informacyjne oraz newsowe serwisy online nadawcy.

Od 2001 roku jest związany z TVN24, początkowo był wydawcą anteny, w 2003 roku został szefem zespołu redaktorów, a potem także zespołu wydawców stacji. Przez ostatnie 12 lat był zastępcą redaktora naczelnego, od 2014 roku pełnił funkcję dyrektora departamentu programów i nowych mediów TVN24.

Odpowiadał w tym czasie m.in. za współpracę z innymi mediami, rekrutację dziennikarzy, wydania specjalne, wieczory wyborcze, wprowadzanie nowych programów i pasm. Nadzorował też pracę szefów portali informacyjnych TVN24. Przez cały okres pracy w firmie współpracował z Adamem Pieczyńskim.

Wcześniej Michał Samul związany był z Wizją TV i Telewizją Polską. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Według danych Nielsen Audience Measurement w listopadzie br. TVN24 miał 4,343 proc. udziału w rynku oglądalności (7 proc. mniej niż rok wcześniej), a TVN24 BiS - 0,372 proc. (po wzroście o 3,05 proc. w skali roku). Natomiast średnia widownia głównego wydania „Faktów” wynosiła 3,11 mln osób, z czego 2,82 mln w TVN, a 294,5 tys. w TVN24 BiS.

Natomiast portal TVN24.pl w październiku br. zanotował 8,69 mln realnych użytkowników, 129,9 mln odsłon oraz 49 minut i 41 sekund średniego czasu korzystania przez użytkownika (według badania Gemius/PBI).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

TVN w ub.r. osiągnął wzrost wpływów sprzedażowych o 8,6 proc. do 1,97 mld zł, a przychody z emisji reklam zwiększyły się o 9,7 proc. do 1,42 mld zł. Nadawca zanotował 157,5 mln zł straty netto, głównie wskutek 394,7 mln zł odpisu dot. wartości udziałów w platformie nc+. Na koniec roku zatrudniał 1 514 pracowników.

W ub.r. TVN Media, spółka z grupy kapitałowej TVN zajmująca się głównie sprzedażą oferty reklamowej, zanotowała 396,38 mln zł przychodów operacyjnych, o 11,1 proc. więcej niż rok wcześniej, oraz wzrost wpływów z działalności brokerskiej o 19,8 proc. do 252,78 mln zł. Jednocześnie miała 623,7 mln zł straty netto, głównie wskutek 1 mld zł odpisów na utratę wartości udziałów operatora platformy nc+ i marek, które przeniosła do spółki TVN.

Z kolei w 2018 roku Discovery Polska zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 6,2 proc. do 96,36 mln zł oraz zysku netto z 25,65 do 5,3 mln zł. Firma tłumaczy do spadkiem oglądalności jej stacji. W udostępnionym sprawozdaniu finansowym złożonym w KRS zarząd Discovery Polska stwierdził, że przychody firmy ze sprzedaży czasu reklamowego zmalały o 6,39 mln zł „przede wszystkim w wyniku spadku oglądalności programów telewizyjnych”.

Dołącz do dyskusji: Michał Samul jako szef pionu informacji TVN dołączył do zarządu TVN Discovery Polska

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
IOP
już widzę jak Pis repolonizuje media TVN taki ładny Amerykański , inny słynny koncern Niemiecko_Szwajcarski co opanował rynek prasy Lokalnej w 80% który to Pis podawał jako przykład czarno to widzę piS przed USA na kolanach szefową Komisji Europejskiej jest Niemka "Sukces Morawieckiego " Urszula von ...
odpowiedź
User
państwo teoretyczne
Skoro za czasów PO wyrywano laptopa to ciekawe co by było gdyby teraz wyrywano kamerę komuś z TVNU co na to 'obrońcy demokracji' ??
odpowiedź
User
Adrian
Skoro za czasów PO wyrywano laptopa to ciekawe co by było gdyby teraz wyrywano kamerę komuś z TVNU co na to
Nikt wtedy Platformy nie bronił.
odpowiedź