SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Małgorzata Mikulska-Rembek nie jest już szefem redakcji „Państwo w państwie” w Polsat News. Odchodzi Jan Kunert

Michał Troiński został koordynatorem redakcji programu interwencyjnego Polsat News „Państwo w państwie”, zastępując Małgorzatę Mikulską-Rembek. Z redakcji odchodzi dziennikarz Jan Kunert.

Article

Troński pracował przy programie „Prawy do Lewego. Lewy do Prawego” w Polsat News 2. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, nowy szef zrezygnował z analizowania problemów nadsyłanych przez widzów w listach do redakcji. Prowadzącym pozostaje Przemysław Talkowski.

Małgorzata Mikulska-Rembek szefową „Państwa w państwie” była od 2013 roku. Wcześniej pracowała jako reporterka głównego wydania „Wydarzeń” Polsatu. W przeszłości w Polsat News prowadziła również programy „Ostatnia instancja” oraz „Encyklopedia zdrowia”. Przed związaniem się z Polsatem pracowała w Naszej TV, przekształconej potem w TV4.

Wczoraj dziennikarz Jan Kunert, związany z redakcją „Państwa w państwie”, poinformował na Twiitterze, że poszukuje pracy. Był dokumentalistą i redaktorem strony internetowej, odpowiedzialnym także za social media programu. Współpracuje też z serwisami Politykawarszawaska.pl i Bezkompromisowo.pl.

Kunert nie komentuje odejścia z „Państwa w państwie”. Z nieoficjalnych ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że dziennikarz nie żegna się z Telewizją Polsat.

>>> TYSIĄCE OGŁOSZEŃ O PRACĘ - PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

Jan Kunert w ostatnim czasie dopytywał warszawskiego radnego PiS Dariusza Lasockiego o oświadczenie majątkowe za 2017 rok. - Gdzie Pan Radny zarobił w zeszłym roku prawie pół miliona złotych? - pisał dziennikarz. Wczoraj inny radny PiS z Warszawy Błażej Poboży żartował z odejścia dziennikarza. - Naprawdę nie rozumiem co byłoby złego w tym gdyby Jan Kunert znalazł pracę w PO. Ma w końcu niemałe dla niej zasługi - napisał na Twitterze.

Wcześniej Jan Kunert zwrócił się do Polskiej Fundacji Narodowej o przekazanie danych w trybie dostępu do informacji publicznej. Chodziło mu o wykaz umów zawartych przez PFN wraz z podstawowymi informacjami (jakich podmiotów, usług i kwoty dotyczą). W kwietniu br. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, że dane o działalności Polskiej Fundacji Narodowej muszą być przekazywane w ramach dostępu do informacji publicznej.

Dorota Gawryluk szefową w Polsacie

Na początku kwietnia br. szefową pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat została Dorota Gawryluk, zastępując Henryka Sobierajskiego. Jej zastępcami zostali Marcin Wójcicki i Mariusz Kopiński, a funkcję szefowej wszystkich wydawców objęła Ewa Jarosławska.

Po tych zmianach nastąpiło wiele zmian kadrowych w stacji. M.in. Jarosław Gugała przestał prowadzić główne wydanie „Wydarzeń”. Został on szefem pasma po godz. 22 w Polsat News. Po głównym wydaniu „Wydarzeń” w miejsce „Gościa Wydarzeń” wprowadzono dłuższy program „Wydarzenia i opinie”. Zdjęty został również program „Tematy dnia”, a do prowadzenia serwisów infromacyjnych powrócił Bartosz Kurek.

Pod koniec kwietnia na urlopy zostali wysłani pełniący funkcje dyrektorskie w Polsat News i Polsat News 2 Beata Grabarczyk, Marcin Cholewiński, Roman Kukielak, Radosław Kietliński i Jerzy Sikora. Po powrocie mają przejść do zespołu nowej agencji informacyjnej, której uruchomienie nadzoruje Henryk Sobierajski.

Według badania Nielsen Audience Measurement w kwietniu br. Polsat News zanotował 64 354 widzów średniej oglądalności minutowej i 1,08 proc. udziału w rynku oglądalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Małgorzata Mikulska-Rembek nie jest już szefem redakcji „Państwo w państwie” w Polsat News. Odchodzi Jan Kunert

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
student
Zabawne jest to szukanie pracy na Twitterze. Tak samo robią dziennikarze z Zapinamypasy. Może Wirtualnemedia zrobią wywiad z kimś, komu udało się tak znaleźć robotę? Nie od dziś wiadomo, że w tym zawodzie pracę dostaje się po znajomości. Wystarczy popytać starych dziennikarzy, jak znaleźli się w mediach. Nikt nie przyszedł tam z ogłoszenia. Mało kto w ogóle był na rozmowie kwalifikacyjnej.
odpowiedź
User
pytajnik
a kto to jest ten Kunert? co on takiego zrobił i jakie ma osiągnięcia zawodowe, że tak się wczuwacie w temat? a po drugie, może po zmianie szefa PwP, w programie będzie mniej gadających głów, bo to już nudne jest.......
odpowiedź
User
mmm
pisówka rządzi na całego.
Teraz pewnie "państwo w państwie" zajmie sie opozycją.
odpowiedź