SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Małgorzata Mikulska-Rembek nie jest już szefem redakcji „Państwo w państwie” w Polsat News. Odchodzi Jan Kunert

Michał Troiński został koordynatorem redakcji programu interwencyjnego Polsat News „Państwo w państwie”, zastępując Małgorzatę Mikulską-Rembek. Z redakcji odchodzi dziennikarz Jan Kunert.

Article

Troński pracował przy programie „Prawy do Lewego. Lewy do Prawego” w Polsat News 2. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, nowy szef zrezygnował z analizowania problemów nadsyłanych przez widzów w listach do redakcji. Prowadzącym pozostaje Przemysław Talkowski.

Małgorzata Mikulska-Rembek szefową „Państwa w państwie” była od 2013 roku. Wcześniej pracowała jako reporterka głównego wydania „Wydarzeń” Polsatu. W przeszłości w Polsat News prowadziła również programy „Ostatnia instancja” oraz „Encyklopedia zdrowia”. Przed związaniem się z Polsatem pracowała w Naszej TV, przekształconej potem w TV4.

Wczoraj dziennikarz Jan Kunert, związany z redakcją „Państwa w państwie”, poinformował na Twiitterze, że poszukuje pracy. Był dokumentalistą i redaktorem strony internetowej, odpowiedzialnym także za social media programu. Współpracuje też z serwisami Politykawarszawaska.pl i Bezkompromisowo.pl.

Kunert nie komentuje odejścia z „Państwa w państwie”. Z nieoficjalnych ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że dziennikarz nie żegna się z Telewizją Polsat.

>>> TYSIĄCE OGŁOSZEŃ O PRACĘ - PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

Jan Kunert w ostatnim czasie dopytywał warszawskiego radnego PiS Dariusza Lasockiego o oświadczenie majątkowe za 2017 rok. - Gdzie Pan Radny zarobił w zeszłym roku prawie pół miliona złotych? - pisał dziennikarz. Wczoraj inny radny PiS z Warszawy Błażej Poboży żartował z odejścia dziennikarza. - Naprawdę nie rozumiem co byłoby złego w tym gdyby Jan Kunert znalazł pracę w PO. Ma w końcu niemałe dla niej zasługi - napisał na Twitterze.

Wcześniej Jan Kunert zwrócił się do Polskiej Fundacji Narodowej o przekazanie danych w trybie dostępu do informacji publicznej. Chodziło mu o wykaz umów zawartych przez PFN wraz z podstawowymi informacjami (jakich podmiotów, usług i kwoty dotyczą). W kwietniu br. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, że dane o działalności Polskiej Fundacji Narodowej muszą być przekazywane w ramach dostępu do informacji publicznej.

Dorota Gawryluk szefową w Polsacie

Na początku kwietnia br. szefową pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat została Dorota Gawryluk, zastępując Henryka Sobierajskiego. Jej zastępcami zostali Marcin Wójcicki i Mariusz Kopiński, a funkcję szefowej wszystkich wydawców objęła Ewa Jarosławska.

Po tych zmianach nastąpiło wiele zmian kadrowych w stacji. M.in. Jarosław Gugała przestał prowadzić główne wydanie „Wydarzeń”. Został on szefem pasma po godz. 22 w Polsat News. Po głównym wydaniu „Wydarzeń” w miejsce „Gościa Wydarzeń” wprowadzono dłuższy program „Wydarzenia i opinie”. Zdjęty został również program „Tematy dnia”, a do prowadzenia serwisów infromacyjnych powrócił Bartosz Kurek.

Pod koniec kwietnia na urlopy zostali wysłani pełniący funkcje dyrektorskie w Polsat News i Polsat News 2 Beata Grabarczyk, Marcin Cholewiński, Roman Kukielak, Radosław Kietliński i Jerzy Sikora. Po powrocie mają przejść do zespołu nowej agencji informacyjnej, której uruchomienie nadzoruje Henryk Sobierajski.

Według badania Nielsen Audience Measurement w kwietniu br. Polsat News zanotował 64 354 widzów średniej oglądalności minutowej i 1,08 proc. udziału w rynku oglądalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Małgorzata Mikulska-Rembek nie jest już szefem redakcji „Państwo w państwie” w Polsat News. Odchodzi Jan Kunert

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
student
Zabawne jest to szukanie pracy na Twitterze. Tak samo robią dziennikarze z Zapinamypasy. Może Wirtualnemedia zrobią wywiad z kimś, komu udało się tak znaleźć robotę? Nie od dziś wiadomo, że w tym zawodzie pracę dostaje się po znajomości. Wystarczy popytać starych dziennikarzy, jak znaleźli się w mediach. Nikt nie przyszedł tam z ogłoszenia. Mało kto w ogóle był na rozmowie kwalifikacyjnej.
26 18
odpowiedź
User
pytajnik
a kto to jest ten Kunert? co on takiego zrobił i jakie ma osiągnięcia zawodowe, że tak się wczuwacie w temat? a po drugie, może po zmianie szefa PwP, w programie będzie mniej gadających głów, bo to już nudne jest.......
19 45
odpowiedź
User
mmm
pisówka rządzi na całego.
Teraz pewnie "państwo w państwie" zajmie sie opozycją.
47 22
odpowiedź
User
Władek
Program skręca w prawo. Gawryluk działa na całego. Dziwne, że Solorz dał na to zgodę. Ciekawe co dostał w zamian od rządzących lub czym go postraszyli.
35 15
odpowiedź
User
papież
Kiedy porządki w kraju? Wśród ośrodków aktywność widać ze strony Krakowa i Katowic. Inni grzeją tyłeczki za dobrą kasę i pojadą co najwyżej na suróweczkę. To może zrobić też ryś za 1500 zł na umowę o dzieło.
14 12
odpowiedź