SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał Żebrowski jako bezczelny polityk w kampanii SexedPL przed wyborami samorządowymi

Pod hasłem “Młodym już dziękujemy” rusza profrekwencyjna kampania Fundacji SexedPL przed wyborami samorządowymi. W pewnego siebie polityka wciela się aktor Michał Żebrowski. 

Michał Żebrowski w spocie SexedPL, YouTube Michał Żebrowski w spocie SexedPL, YouTube

Spot pokazuje przerysowaną, komediową scenę z gabinetu lidera samorządu, który dziękuje młodym współpracownikom za pracę w wyborach parlamentarnych, prosząc ich jednocześnie, by nie zawracali sobie głowy wyborami lokalnymi, które nie są dla nich. Młodzi przejmują jednak narrację i zachęcają widzów do wzięcia udziału w wyborach, podkreślając, że mają one bezpośrednie przełożenie na ważne dla nich kwestie związane z ich codziennym życiem, min opieką zdrowotną, edukacją czy kulturą.

 - Wiemy, że połowa Polek i Polaków zauważyła kampanie profrekwencyjne organizowane przez organizacje pozarządowe - aż 81 proc. respondentów, którzy widzieli reklamy i inne niepartyjne działania profrekwencyjne deklaruje, że wzięło udział w wyborach - mówi Anja Rubik, założycielka Fundacji SexedPL.

Zobacz: Inicjatywa Głos Kobiet z kampanią profrekwencyjną "To Twój wybór" 

Żebrowski jako polityk w kampanii profrekwencyjnej

Film został opublikowany w mediach społecznościowych na kanałach Fundacji SexedPL oraz influencerów wspierających jej działania. Będzie także promowany poprzez kampanię outdoorową w wielu polskich miastach, na 20. uczelniach wyższych, w 250 miejskich autobusach i dworcach PKP w całej Polsce. Dodatkowo jego promocję wspiera kampania online oraz liczne publikacje w mediach

- Zależy nam na podtrzymaniu poczucia sprawczości i idei społeczeństwa obywatelskiego, szczególnie wśród grupy Gen Z i Millenialsów. Głównym sukcesem poprzedniej kampanii było zmobilizowanie młodych wyborców i obalenie niekorzystnych prognoz dotyczących kobiet, które wykazywały niechęć do pójścia do urn - dodaje Martyna Wyrzykowska, dyrektorka zarządzająca Fundacji.

To kolejna już profrekwencyjna akcja fundacji założonej przez Anję Rubik. SexedPL przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi zachęcała do głosowania przewrotnymi spotami, w których to politycy dosłownie pojawiali się nieproszeni w różnych osobistych sytuacjach wyborców.

Zobacz: Fundacja Sukces Pisany Szminką zachęca kobiety do pójścia na wybory kampanią “Wspieram Sukces Kobiet”

Reżyserem spotu, tak jak w przypadku poprzedniej kampanii został Igor Leśniewski (znany w sieci jako Ajgor Ignacy).

Dołącz do dyskusji: Michał Żebrowski jako bezczelny polityk w kampanii SexedPL przed wyborami samorządowymi

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ojej
Przed europarlamentarnymi też będzie? I przed prezydenckimi?
3 0
odpowiedź
User
zza
To mówicie, że uczciwa Rubik i porządna Wyrzykowska znów chcą bezinteresownie szerzyć demokrację ?
Za cudze pieniądze jak zwykle?

2 1
odpowiedź