SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft podnosi 2,5-krotnie limit rozmiaru pliku w Microsoft 365

Microsoft zapowiedział zwiększenie ze 100 GB do 250 GB maksymalnego rozmiaru pojedynczego pliku przesyłanego na platformie Microsoft 365.

Article

Jeszcze ponad pół roku temu w Microsoft 365 można było przesyłać pliki o maksymalnej wielkości 15 GB. W lipcu 2020 roku limit podniesiono do 100 GB, a teraz Microsoft zapowiedział jego zwiększenie do 250 GB.

Koncern z Redmond wyjaśnia, że podjął taką decyzję, gdyż dostrzega większe zapotrzebowanie użytkowników na przesyłanie dużych plików, takich jak filmy 4K i 8K, modele 3D, czy pliki CAD. To jest oczywiście związane z pandemią koronawirusa i jej efektem w postaci zdalnej pracy i nauki.

Limit 250 GB na plik dotyczy dostępnych na platformie Microsoft 365 usług SharePoint, Teams i OneDrive. Co ważne, nie jest on ograniczony tylko do firm i instytucji edukacyjnych. Będą mogli z niego korzystać także wszyscy indywidualni użytkownicy OneDrive.

Microsoft tłumaczy, że udało mu się tak znacząco zwiększyć maksymalny możliwy rozmiar przesyłanego pliku dzięki temu, że każdy z nich jest dzielony na fragmenty, a te z kolei będą zaszyfrowane unikalnym kluczem.

Pierwsi użytkownicy będą mogli skorzystać ze zwiększonego limitu rozmiaru pliku w Microsoft 365 pod koniec stycznia br. Wszystkich zmiana ma objąć do końca bieżącego kwartału.

Dołącz do dyskusji: Microsoft podnosi 2,5-krotnie limit rozmiaru pliku w Microsoft 365

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl