SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft przegrał ze Sky, nie może zarejestrować w UE marki Skype

Sąd Unii Europejskiej orzekł, że nazwy telewizji Sky oraz komunikatora Skype są do siebie zbyt podobne, więc koncern Microsoft nie powinien używać znaku Skype na terenie UE. Koncernowi z Redmond przysługuje prawo do apelacji.

Article

Sądowy spór pomiędzy British Sky Broadcasting Group, operatorem telewizji Sky, a koncernem Microsoft trwa od 10 lat. Kością niezgody jest nazwa komunikatora Skype, która budziła sprzeciw Sky jeszcze przed przejęciem tej platformy przez koncern z Redmond w 2011 r.

Po rozpatrzeniu sprawy unijny sąd stwierdził, że nazwy Sky i Skype są do siebie zbyt zbliżone i mogą powodować dezorientację wśród użytkowników. Sędziowie stanęli na stanowisku, że w sporze powinien ustąpić Microsoft, bowiem znak towarowy Sky pojawił się na rynku wcześniej niż Skype.

Obecne rozstrzygnięcie nie oznacza, że Microsoft będzie musiał zmienić nazwę komunikatora Skype, tak jak stało się w przypadku marki SkyDrive, która wyrokiem sądu z 2013 r. została zmieniona na OneDrive. Jednak orzeczenie w sprawie Skype może spowodować, że British Sky Broadcasting Group zwróci się do firmy z Redmond o opłaty za używanie obecnej marki komunikatora.

Od wyroku Sądu Unii Europejskiej Microsoftowi przysługuje odwołanie do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Dołącz do dyskusji: Microsoft przegrał ze Sky, nie może zarejestrować w UE marki Skype

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Parkingowt
Teraz na celowniku mają developerkę i internet- zabronią używania nazwy skyscaper
odpowiedź
User
cichy ekspert
Teraz zamiast Skype będzie Onepe.
odpowiedź