SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft szykuje zmiany w poczcie mailowej Outlook.com (wideo)

Koncern Microsoft udostępnił grupie testerów odświeżoną wersję usługi poczty mailowej Outlook.com. Wśród nowości jest lepsze sortowanie e-maili, nowy mechanizm wyszukiwania, integracja serwisu z OneDrive i podgląd filmów pod linkami do YouTube’a.

Article

Wprowadzając nową wersję platformy Outlook.com Microsoft podkreśla na blogu, że ma ona w większym stopniu przypominać rozwiązania i styl pracy oferowany przez zapowiadany system operacyjny Windows 10.

Wśród wprowadzonych rozwiązań użytkownicy znajdą między innymi nowy sposób filtrowania i zarządzania wiadomościami. Chodzi o funkcję pozwalającą na automatyczne umieszczanie w oddzielnym folderze e-maili ignorowanych przez użytkownika. Dzięki temu, przekonuje Microsoft, w skrzynce odbiorczej będzie panował większych niż dotąd porządek. Dostępna będzie też funkcja pozwalająca na samodzielne przenoszenie przez użytkownika wiadomości na liście odebranych e-maili.

Kolejną nowością wprowadzoną do Outlook.com ma być zmieniony mechanizm wyszukiwania. Producent zapewnia, że wyszukiwarka będzie samodzielnie podpowiadać podczas wpisywania hasła adresy mailowe i osoby, z którymi użytkownik często koresponduje. Rozbudowane zostaną także filtry pozwalając na przeszukiwanie poczty za pomocą daty, nadawcy czy dodanych do korespondencji załączników.

Nowa odsłona Outlook.com będzie także pozwalała na podgląd klipu, do którego link zostanie przesłany w wiadomości. Możliwe stanie się też osadzanie grafik wewnątrz tworzonego e-maila. Inną nowością jest automatyczne dodawanie do tekstu wiadomości dodatkowych informacji, na przykład geolokalizacyjnych dotyczących konkretnych miejsc.

Microsoft podkreśla, że w nowej usłudze pocztowej zadbał o lepszą niż dotąd integrację z chmurowym dyskiem OneDrive oraz komunikatorem Skype. Dzięki temu możliwe będzie na przykład wysyłanie załączników w formacie linków do zasobów OneDrive lub prowadzenie rozmów na czacie w trakcie pisania e-maili.

Na razie nowa wersja Outlook.com została udostępniona przez Microsoft wybranej grupie testerów. Producent nie określił terminu wprowadzenia jej do powszechnego użytku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Microsoft szykuje zmiany w poczcie mailowej Outlook.com (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomik
"Karspersky Internet Security" żadnej reklamy i spamu do "Outlooka" nie przepuści w przeciwieństwie do "Nortona Internet Security, którego używałem kilka lat. Polecam.
odpowiedź