SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Microsoft Teams zyskuje użytkowników. 12 milionów więcej w tydzień. Efekt koronawirusa

Platforma Microsoft Teams, która ma ułatwiać zdalną pracę w firmach, ma już ponad 44 miliony użytkowników. To oznacza wzrost o 12 milionów w okresie jednego tygodnia. Rosnąca popularność Microsoft Teams to efekt szerzącej się pandemii koronawirusa, firma zapowiada nowe opcje które mają jeszcze bardziej usprawnić zespołową pracę online w firmach.

Article

Microsoft Teams to zaprezentowana jesienią 2016 r., a uruchomiona w 2017 r. platforma pozwalająca na profesjonalną komunikację przede wszystkim pomiędzy pracownikami jednej firmy.

W założeniach Teams miała stać się konkurentem dla usługi Slack, która wcześniej dominowała w segmencie korporacyjnych komunikatorów. Początkowo platformę Microsoft Teams zintegrowano z pakietem Office 365, jednak od 2018 r. udostępniono także jej samodzielną i darmową wersję.

W lipcu ub.r. Microsoft poinformował, że liczba codziennych użytkowników Teams przekroczyła 13 mln. Z kolei jesienią 2019 r. zaś koncern ujawnił, że ma już ponad 20 mln użytkowników korzystających z platformy każdego dnia. To oznacza dynamiczny wzrost biorąc pod uwagę, że w styczniu Teams miała zaledwie 8 mln odbiorców.

Microsoft Teams zyskuje na koronawirusie

Teraz okazuje się, że Microsoft Teams dynamicznie zyskuje na popularności w związku z pandemią koronawirusa, która zmusza coraz więcej pracowników do zdalnej pracy i korzystania z dedykowanych do niej rozwiązań.

Microsoft potwierdził że obecnie z Teams korzysta ponad 44 mln użytkowników na całym świecie. To oznacza, że zaledwie w ciągu jednego tygodnia, od 11 do 18 marca br. platforma przyciągnęła do siebie z górą 12 mln nowych odbiorców.

Według ujawnionych statystyk obecnie z Microsoft Teams korzysta globalnie ponad 650 firm zatrudniających powyżej 10 tys. pracowników, platforma jest też używana przez 93 koncerny notowane na liście Fortune 100. W ciągu ostatnich kilku dni korzystanie z Teams wzrosło siedmiokrotnie we Francji, o 10 razy zwiększyło się w Hiszpanii oraz o 14 razy w Holandii.

Będą nowe narzędzia

Cytowany przez branżowe media Jared Spataro odpowiedzialny w Microsofcie za projekt Teams przewiduje, że panująca obecnie pandemia koronawirusa zmieni w przyszłości podejście do pracy zdalnej i uczyni ją pełnoprawną formą funkcjonowania pracowników w firmach.

Microsoft zapowiedział jednocześnie że w niedalekiej przyszłości wprowadzi nowe rozwiązania mające usprawnić korzystanie z Teams.

Wśród planowanych opcji jest m.in. sterowane przez sztuczną inteligencję tłumienie dźwięków w tle podczas połączeń telekonferencyjnych, funkcja ułatwiająca zabieranie głosu w trakcie firmowych połączeń na żywo czy też możliwość korzystania z niektórych opcji Teams bez konieczności połączenia z internetem.

Dołącz do dyskusji: Microsoft Teams zyskuje użytkowników. 12 milionów więcej w tydzień. Efekt koronawirusa

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nick
czyli ktoś zyska grube miliony na koronawirrusie....
I to akurat taki gigant jak microsoft...
ciekawe
0 0
odpowiedź
User
korekta
Zatrudnią sztuczną inteligencję? Czyli dzwonki zaczną w końcu działać tak, jak trzeba? Cud. :-)
0 0
odpowiedź