SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft przebił oczekiwania. 3 mld dol. zysku mniej, akcje tanieją

Microsoft pokazał w trzecim kwartale 2022 roku przychody i zyski powyżej oczekiwań analityków. Akcje spółki w handlu pozasesyjnym staniały jednak o ponad 6,5 proc., gdyż koncern rozczarował wynikami swojego segmentu chmurowego.

Satya Nadella, CEO MicrosoftuArticle

Zysk Microsoftu na akcję wyniósł w trzecim kwartale 2,35 USD, a rynek szacował go na 2,30 USD.

Przychody koncernu sięgnęły 50,12 mld USD, podczas gdy rynek liczył na 49,61 mld USD. Łącznie przychody wzrosły rok do roku o 11 proc.

Zysk netto wyniósł 17,56 mld USD, co oznacza spadek o 14 proc. wobec wyniku sprzed roku, ale wtedy Microsoft wykazał 3,3 mld USD korzyści podatkowych.

Marża brutto Microsoftu wyniosła na koniec trzeciego kwartału 69,2 proc., a rynek szacował ją na 69,8 proc.

Rozczarowaniem okazały się przychody segmentu chmurowego Microsoftu. Wygenerował on 20,33 mld USD przychodów. To 20 proc. lepiej rok do roku, ale analitycy spodziewali się, że przychody segmentu sięgną 20,36 mld USD.

Przychody Azure (segment chmury publicznej) zwiększyły się rok do roku o 35 proc., ale kwartał wcześniej tempo wzrostu sięgnęło 40 proc. Analitycy spodziewali się wzrostu segmentu o 36,4 proc.

Przychody z platformy Office zwiększyły się o 7 proc., z Office 365 - o 11 proc., z Dynamics - o 15 proc., a z Dynamics 365 - o 24 proc. Natomiast wpływy z platformy Linkedin wzrosły o 17 proc.

Od początku stycznia br. kurs akcji Microsoftu zmalał o 25 proc.

Dołącz do dyskusji: Microsoft przebił oczekiwania. 3 mld dol. zysku mniej, akcje tanieją

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl