SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Midas: połowa Polaków w zasięgu internetu LTE do końca roku

Spółki z Grupy NFI Midas przyspieszają rozbudowę swojej mobilnej sieci internetu z której korzystają Cyfrowy Polsat i Plus. Plan zakłada objęcie prawie 50 proc. populacji Polski zasięgiem internetu w technologii LTE oraz 90 proc. zasięgiem internetu HSPA+.

Midas: połowa Polaków w zasięgu internetu LTE do końca roku

Obecnie w zasięgu sieci LTE znajduje się 35 proc. mieszkańców Polski, co oznacza wzrost o 6 pkt. proc. względem sierpnia 2012 roku. Na sieć nadajników składa się ponad 1300 stacji bazowych. Kilkaset kolejnych stacji powstanie jeszcze w tym roku.

Faza druga rozbudowy infrastruktury zakłada osiągnięcie liczby 3400 stacji i zakończy się w 2014 roku. Docelowo w zasięgu internetu w technologii HSPA+ ma być 99 proc. Polaków, a LTE - 66 proc. - LTE dostępne będzie we wszystkich większych miejscowościach - zapowiada Wojciech Pytel, prezes NFI Midas. Nie precyzuje jednak dokładnie, kiedy to nastąpi.

Wielkość transferu danych realizowanego w sieci Grupy NFI Midas zbliża się do 800 tys. GB miesięcznie. Oznacza to, że klienci Cyfrowego Polsatu i Plusa pobierają  obecnie o połowę więcej danych niż pół roku temu. W związku z tym obaj operatorzy wprowadzają do oferty modem, który pozwoli użytkownikom korzystanie z internetu LTE o prędkości pobierania danych do 150 Mb/s.

Spółki z Grupy NFI Midas świadczą usługi dostępu do Internetu w technologii LTE na paśmie 1800 MHz, który obecnie jest europejskim standardem i funkcjonuje w ośmiu państwach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Midas: połowa Polaków w zasięgu internetu LTE do końca roku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
privat
I co z tego, że LTE ma być dostępne dla 66% Polaków, skoro dla większości z nich jest dostępny porządny internet kablowy, natomiast dla tych pozostałych 33% dostęp jest bardzo często żaden lub bardzo słaby?! Pomimo szumnych reklam HSPA+ mówiących o szybkości 28 Mb/s, w praktyce jest to zwykle 2-3 Mb/s.
Widać, że nadal rządzący tym krajem mają głęboko w d... Polskę B, C... skoro dają koncesję na szybki internet bezprzewodowy jednemu operatorowi, nie gwarantując równocześnie w warunkach koncesji pokrycia całego kraju.
odpowiedź
User
-;;;--;;;;--;;;;-;;;;-;;;-;;;-;;;-
Dokładnie, chociaż ja jestem na razie w tych 33% to mam nadzieję, że jeśli rozbudują już HSPA+ to nie będę w tym 1% -.-. Aktualnie posiadam coś co można nazwać internetem.Średnia prędkość, magiczne 9 kb/s -.-.Tak więc cieszcie się gdy macie nawet prędkość rzędu 100kb/s bo mieszkacie w odpowiednim miejscu i możecie mieć lepszy niż duża część Polski.Pozdro dla kablowców (moje marzenie :D)
odpowiedź