SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

TVP Info nazwało kontrmanifestantów smoleńskich barbarzyńcami, a TV Republika - UBywatelami i KODomitami

Na antenie TVP Info uczestników poniedziałkowej kontrmanifestacji podczas miesięcznicy smoleńskiej określono mianem barbarzyńców, a w relacji w serwisie internetowym Telewizji Republika - UBywatelami i KODomitami.

Article

W TVP Info określenia „barbarzyńcy” i „bojówkarze” pojawiły się w programie „Nie da się ukryć”, przy zapowiedzi materiału o kontrmanifestacji podczas miesięcznicy smoleńskiej.

- Niestety po raz kolejny mieliśmy dziś do czynienia także z barbarzyńskimi próbami zakłócania modlitwy na Krakowskim Przedmieściu. Bojówkarze nazywający się Obywatelami RP wyszydzali i próbowali atakować uczestników modlitewnego zgromadzenia. Stało się tak mimo tego, że rodziny ofiar po raz kolejny zaapelowały o szacunek dla pamięci zmarłych - stwierdziła prowadząca program Ewa Bugała.

- Ta władza kiedyś odejdzie. A zdjęcia takie jak to - pozostaną - skomentował na Twitterze „pasek” TVP Info z „barbarzyńcami” Dariusz Ćwiklak z „Newsweek Polska”. - Po co przy tym kląć? To tylko zwykłe bugalenie - stwierdził Bartosz Wieliński z „Gazety Wyborczej”.

 

Z kolei w serwisie internetowym Telewizji Republika krótką relację z zakończenia kontrmanifestacji zatytułowano: „UBywatele RP i KODomici poddali się!”. - Zapowiadali jak zwykle burdy, które są im bliskie, ale patrząc na niską frekwencję „swoich”, odpuścili sobie i poszli na „piwo” - napisano w tekście.

- Wyobraźcie sobie taki nagłówek w Wyborczej, TVN lub ONET. No właśnie. A prawacka szczujnia ma się pysznie. Brakuje listu od Szydło i Dudy - skwitował to na Twitterze Jarosław Kuźniar z Onetu. - Tak, to oficjalne konto tej stacji - zwróciła uwagę Agnieszka Gozdyra z Polsat News na wpis TV Republika zapowiadający ten tekst. - Niebywałe… - oceniła Beata Tadla z Nowa TV.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. średnia oglądalność TVP Info wynosiła 230,5 tys. widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 3,52 proc.

Z kolei serwis TelewizjaRepublika.pl w maju br. zanotował 931,9 tys. realnych użytkowników i 8,87 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Info nazwało kontrmanifestantów smoleńskich barbarzyńcami, a TV Republika - UBywatelami i KODomitami

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
krytyk
Dzisiejsza relacja TVP Info z tej miesięcznicy przejdzie do historii, zresztą po raz kolejny. Absolutnie stronnicze wydanie Minęła 20, w którym nie było ani jednego przedstawiciela drugiej strony, wśród gości: Jachowicz, Wildstein, Kania, Merta, Gosiewska - towarzystwo wzajemnej adoracji. Goście nawet nie potrafili w prawidłowy sposób sformułować postulatów drugiej strony, posługując się kłamliwą narracją. Do tego te zupełnie skandaliczne napisy na belkach, prezentujące wydarzenia w zmanipulowany sposób, korzystny wyłączenie dla strony rządowej. Jeśli na tym ma polegać debata w mediach publicznych, finansowanych z pieniędzy tego słynnego suwerena, to jest to jawne pogwałcenie wszelkich zasad.

A o Republice Telezakupowej to nawet nie warto pisać. Drenaż poczyniony przez TVP sprawił, że oni nawet nie mają za bardzo czym zabłysnąć, więc sięgają po takie tanie chwyty z poziomu betonu. W TVP jeszcze na takie zabiegi się nie zdecydowali, a Republika musi jakoś tę skrajną część zagospodarować.
67 17
odpowiedź
User
xm
Paski w TVP Info to istne perełki szerzenie nienawiści wobec oponentów PiSu. Czy może ktoś widział żeby na pasku w TVN24 zwolennicy obecnej władzy byli określani podobnymi inwektywami?
64 20
odpowiedź
User
!!!!!
Kraina Ubu. Czy w jakimkolwiek normalnym kraju obchodzi się żałobę przez siedem lat? W pochodzie ulicznym? Który kończy się pełnym nienawiści politycznym wiecem? A jeśli ktoś protestuje przeciwko temu, bo zachował jeszcze resztki zdrowego rozsądku, to jest barbarzyńcą? Naprawdę nasz kraj zwariował!
62 15
odpowiedź
User
PS
Co miesiąc!
15 11
odpowiedź
User
PS II
Autorytet moralny - pani Kania!
39 8
odpowiedź
User
prawnik
> Bojówkarze nazywający się Obywatelami RP wyszydzali i próbowali atakować uczestników modlitewnego zgromadzenia. Stało się tak mimo tego, że rodziny ofiar po raz kolejny zaapelowały o szacunek dla pamięci zmarłych

A co w tym opisie jest niezgodne z prawdą?
21 33
odpowiedź
User
matko
Już przestancie się pogrążać,w tym miotaniu się i szukaniu miejsca,by kopnąć...Tak,to co robią ci ludzie to barbarzyństwo i to _bez względu co sądzić o intencjach i wydarzeniach i miesięcznicach i konkretnych osobach.A ja od października 2015 w tvn tok fm i polsacie,choć tam rzadziej oczywiście,o faszystach,oszołomach,nacjonalistach,stalinowcach,a co widzimy,poza tymi co udają,że nie widzą, na transparentach kodziarzy to wiemy i co usprawiedliwia się stwierdzeniami,że no sami rozumiecie...i że w sumie to prawda...etc.Określenie kodomici jest obecne od początku istnienia kodu przewaznie używane przez Rafala Z.szukanie kija godne podziwu,gdyby nie to,że żałosne.I znowu ta symetria i ta logika,tym wolno a tymn ie.
15 32
odpowiedź
User
a
na kontr..nie brak ubeków i to są fakty,za to powtarzanie w tv i na portalach,że to są kontrmanifestacje,nie spowoduje,że tym się staną.Mam nadzieję. A tvp info i republika to konkretne osoby?Wiem,że podmioty prawne,medialne,ale...powiedziały to konkretne osoby zaproszeni jako goście,czy w materiałach,fakt,puszczonych i dopuszczonych,no ale to nie byłaby cenzura wtedy gdyby nie dopuścić? i tak,mielirację.
11 25
odpowiedź
User
@Ps ii
Autorytet moralny żakowski.
16 20
odpowiedź
User
spałeś do południa
Kogoś dziwi zachowanie apologetów aktualnej socjalistyczno-narodowej władzy? Jak ktoś nosi rdzennie polskie nazwisko Wildstein, Pereira czy Rachoń, ma słowiański typ urody, jest Polakiem w drugim czy trzecim pokoleniu, to sobie ten stan rzeczy kompensuje i musi swoją żarliwą POLSKOŚĆ zdecydowanie wykazywać.
31 14
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing