SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Miesięcznik Pani zmienia wydawcę

AWR "Wprost" kupiło od wydawnictwa Edipresse tytuł "Pani"

Wczoraj wydawnictwo Edipresse Polska sprzedało Agencji Wydawniczo-Reklamowej "Wprost" miesięcznik "Pani". Dlaczego? Jak wyjaśnia "Gazecie Wyborczej" Ewa Redel, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzająca Edipresse, "okazało się, że nie mamy tak silnego zaplecza organizacyjnego i inwestycyjnego, które pozwoliłoby nam utrzymywać "Panią", która nie przynosi dochodu. Wierzymy, że aby zawalczyć chociażby o trzecią pozycję w segmencie luksusowych pism kobiecych, trzeba było intensywnie inwestować w pismo. Dlatego znaleźliśmy wydawcę, który jest gotów to robić".

Edipresse Polska wydawało miesięcznik "Pani" od marca 2002. W tym okresie, jak czytamy w komunikacie, pismo zyskało nową szatę graficzną i atrakcyjną jakość edytorską. Średnia sprzedaż egzemplarzowa wzrosła z 48 do blisko 70 tys*; przychody z reklam wzrosły o prawie 40%**.

Edipresse Polska zamierza w kolejnych latach inwestować na tytułach będących liderami polskiego rynku: tygodniku "Przyjaciółka" i dwutygodniku "Viva!", a przede wszystkim na budowaniu silnej pozycji odnowionego "Przekroju".

Edipresse i Wprost podjęły wspólne działania dla zachowania ciągłości wydawania miesięcznika "Pani". Formalne przejęcie tytułu nastąpi od numeru listopadowego, natomiast numer grudniowy jako pierwszy zostanie w całości przygotowany przez nowego wydawcę. Agencja Wydawniczo -Reklamowa "Wprost" zamierza zaproponować zatrudnienie większości osób z obecnego zespołu miesięcznika "Pani".

"Odnoszę się z uznaniem do wysiłków wszystkich osób uczestniczących w pracach nad miesięcznikiem "Pani" i bardzo dziękuję im za zaangażowanie i osiągnięte efekty. Wierzę, że tytuł przechodzi w ręce dobrego Wydawcy, gotowego zainwestować w dalszy rozwój pisma" - mówi Zbigniew Napierała, prezes Edipresse Polska S.A.

* dane za okres I-VIII'02/03 (sprzedaż egz.-dane wydawcy)
**dane za okres I-VIII'02/03 (sprzedaż reklam-Expert Monitor)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Miesięcznik Pani zmienia wydawcę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl