SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Milion dorosłych Polaków to wegetarianie

Około 3,2 proc. dorosłych Polaków jest wegetarianami (wliczając osoby stosujące dietę wegańską). Oznacza to, że wegetarian jest w naszym kraju ponad milion. Ponadto drugie tyle osób postrzega siebie jako wegan lub wegetarian, choć sporadycznie jadają mięso i ryby - wynika z badania Homo Homini.

Milion dorosłych Polaków to wegetarianie

1,6 proc., a więc ok. pół miliona Polaków stosuje dietę laktoowowegetariańską, czyli nie je mięsa i ryb, a podstawę ich wyżywienia stanowią produkty mleczne, jaja, warzywa i owoce. Kolejne 1,6 proc. osób jest weganami, czyli ogranicza swoją dietę wyłącznie do produktów roślinnych.

Sporo osób aspiruje do miana wegetarian, gdyż 3,7 proc. respondentów określiło się w ten sposób, przyznając jednocześnie, że jada sporadycznie ryby i mięso.

Osoby deklarujące się jako wegetarianie to najczęściej kobiety - 8,9 proc. Polek uważa się za wegetarianki. Liczni w tej grupie są także ludzie młodzi – do 24 lat (9,8 proc.) oraz osoby ze średnim wykształceniem (8,9 proc.).

Ogólnopolskie badanie opinii publicznej zostało przeprowadzone przez Instytut Badania Opinii Publicznej Homo Homini na zlecenie firmy LightBox we wrześniu 2013 r. na reprezentatywnej próbie 1104 dorosłych Polaków.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Milion dorosłych Polaków to wegetarianie

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zen
"jada sporadycznie ryby i mięso"

Ryby TO mięso.
39 8
odpowiedź
User
kasia
właśnie przestańcie ciagle rozgraniczać. Ryba to zwierzę - jej ciało w kawałkach to mięso. W żyłach płynie krew
28 8
odpowiedź
User
alfred
Bozia mówi, że to co innego
13 9
odpowiedź
User
gość
ryby to mięso moi drodzy, tak samo kiedyś kelnerka w knajpie nie była w stanie pojąć, że kurczak to także mięso, po 7minutach dyskusji opuściłem lokal nie wracając tam nigdy więcej. Wydaje mi się, że wegan i wegetarian jest dużo więcej bo... mnie nikt o zdanie nie pytał...
14 8
odpowiedź
User
tolek
Wegetarian i wegan jest o wiele więcej niż wynika z sondażu. Znam parunastu którzy nie uczestniczyli w jakimkolwiek sondażu itp. Z tego ci widzę to trzeba pomnożyć co najmniej razy 2 :)
13 9
odpowiedź