SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Milionerzy” podnoszą widownię TVN o 1,32 mln osób. Hitami czwartkowe odcinki

Po trzech tygodniach emisji „Milionerów” ogląda średnio 2,28 mln widzów. Teleturniej TVN podnosi widownię swojego pasma względem analogicznego okresu rok wcześniej o 1,32 mln osób. - Uczestnicy zaskakują brawurą, wiedzą i odwagą - mówi Wirtualnemedia.pl Jan Kępiński z Jake Vision, który jest producentem i reżyserem programu.

Hubert Urbański, fot. tvn Article

Reaktywowanych „Milionerów” na antenie TVN oglądać można od poniedziałku do czwartku o godz. 20.55, począwszy od 9 lutego 2017 roku. Do 2 marca stacja pokazała trzynaście odcinków, które śledziło średnio 2,28 mln widzów. Przełożyło się to na 14,21 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 17,24 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 16,24 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Do tej pory najwięcej widzów zgromadził pierwszy odcinek teleturnieju, który oglądało średnio 3,40 mln widzów. Na drugim miejscu, z widownią na poziomie 3,26 mln osób, znalazła się emisja z 23 lutego.

Względem analogicznego okresu rok wcześniej teleturniej podniósł widownię swojego pasma o 1,32 mln widzów (czyli o 150 proc.). Wówczas TVN w tym czasie pokazywał telenowelę „Singielka”, którą w okresie od 11 lutego do 3 marca 2016 roku oglądało 879 tys., co przełożyło się na 5,47 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów i 7,34 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

- Po miesiącu od premiery „Milionerów”, po emisji kilkunastu odcinków już mamy pewność: Polacy kochają ten format - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jan Kępiński z Jake Vision, który jest producentem i reżyserem programu. - Wyniki są fantastyczne i bardzo się cieszymy, że widzowie mogą oglądać teleturniej cztery razy w tygodniu. Sięgające 23-24 proc. udziały w rynku w grupie komercyjnej świadczą o tym, że oglądanie „Milionerów” ponownie stało się pewną tradycją w Polskich domach. Mamy też wrażenie, że każdy kolejny odcinek jest coraz lepszy, a kolejni uczestnicy zaskakują nas brawurą, wiedzą i odwagą - dodaje.

TVN w czasie emisji teleturnieju jest wiceliderem oglądalności w rynku telewizyjnym. Pierwsze miejsce o tej porze zajmuje Dwójka, a jej udział wynosi 26,42 proc. Stacja ta jednak w poniedziałki i we wtorki o tej porze emituje serial „M jak miłość”, a w środy - „Na dobre i na złe” (obie produkcje gromadzą po kilka mln widzów), natomiast w czwartki pokazywane są filmy fabularne. Trzecia jest Jedynka (różne audycje, w tym.: Teatr TV, seriale zagraniczne, filmy fabularne i dokumentalne i „Ojciec Mateusz”; 8,81 proc.), a czwarty - Polsat (filmy, „Idol”, „Nasz nowy dom” i „Przyjaciółki”; 8,47 proc.).

Wśród widzów w grupach wiekowych 16-49 i 16-59 przewaga TVN nad TVP2 jest już zdecydowanie mniejsza. Trzecie miejsce w tych ujęciach zajmuje Polsat , a czwarte - Jedynka.

Wszystkie odcinki „Milionerów” do 3 marca br. miały łącznie 1,4 mln wyświetleń w serwisie Player.pl.

Reaktywowany teleturniej ponownie prowadzi Hubert Urbański. Obecnie program trwa tylko 25 minut. Przyspieszyło tempo gry, w której m.in. prowadzący już nie pyta uczestników kilkukrotnie, czy są oni pewni danej odpowiedzi.

Przypomnijmy, że „Milionerzy” na antenie TVN byli obecni w latach 1999-2003 oraz od stycznia 2008 do końca 2010 roku. Realizacji formatu zaprzestano po odejściu gospodarza Huberta Urbańskiego do Telewizji Polskiej (w 2011 roku został prowadzącym „The Voice of Poland” w TVP2).

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w lutym br. wyniósł 9,96 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Milionerzy” podnoszą widownię TVN o 1,32 mln osób. Hitami czwartkowe odcinki

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tak!
Dobra decyzja, ze ich przywrocono!
odpowiedź
User
Jarek
Walczcie Milionerzy z M jak miłość, ja zrezygnowałem z MJM na korzyść Milionerów. MjM już mnie nudziło często patrzyłem na zegarek kiedy to się wreszcie skończy a Milionerzy przelatują nawet nie wiem kiedy wcale się nie nudzę.
99 13
odpowiedź
User
ja
cóż świadczy to o tvn.i ogólnie i że czwartkowe. Ale nie dziwi i za decyzję brawo. Jakośnie bardzo chce mi się wierzyć w przepływ widzów z mjm.na m...no ale wykluczyć przecie ine mogę;Jeśli ktoś naprawdę nie jest-był w serial obecnie zaangażowany jako widz,a tak bardzo lubi milionerów,czy Urbańskiego...albo ciekawość,czy po prostu wybór jest,no to korzystamy.Ja nie mogę w żaden dzień o tej porze,też inezbyt mocno chcę,acz gdyby nie wazniejsze rzeczy,które wtedy człek ma do zrobienia,czy w mediach...ale na playerze nadal oglądam.
59 13
odpowiedź
User
Popiół2015
Nowością jest emisja teleturnieju w Player.pl i przez serialnet.
58 10
odpowiedź
User
Janek
Uczestnicy imponują wiedzą? Oto pani lingwistka ze znajomością 6 języków nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, który król Polski był koronowany w roku swej śmierci. Bierze więc koło pół na pół i zostaje jej Mieszko I oraz Bolesław Chrobry. Jeszcze nie wie, choć już w podstawówce uczą, że Chrobry koronowany był w 1025 roku i jest to też rok jego śmierci. Ale nawet gdyby nie uważała na lekcji historii, to powinna wiedzieć, że Mieszko I był pierwszym władcą Polski, ale tylko księciem a nie królem... Inny przykład: na pytanie, kim był Jan Paweł Woronicz (prymas Królestwa Polskiego), historyk z wykształcenia odpowiada, że ... dziennikarzem telewizyjnym... Ot, imponują wiedzą...
38 21
odpowiedź