SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Milionerzy” podnoszą widownię TVN o 1,32 mln osób. Hitami czwartkowe odcinki

Po trzech tygodniach emisji „Milionerów” ogląda średnio 2,28 mln widzów. Teleturniej TVN podnosi widownię swojego pasma względem analogicznego okresu rok wcześniej o 1,32 mln osób. - Uczestnicy zaskakują brawurą, wiedzą i odwagą - mówi Wirtualnemedia.pl Jan Kępiński z Jake Vision, który jest producentem i reżyserem programu.

Article

Reaktywowanych „Milionerów” na antenie TVN oglądać można od poniedziałku do czwartku o godz. 20.55, począwszy od 9 lutego 2017 roku. Do 2 marca stacja pokazała trzynaście odcinków, które śledziło średnio 2,28 mln widzów. Przełożyło się to na 14,21 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 17,24 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 16,24 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Do tej pory najwięcej widzów zgromadził pierwszy odcinek teleturnieju, który oglądało średnio 3,40 mln widzów. Na drugim miejscu, z widownią na poziomie 3,26 mln osób, znalazła się emisja z 23 lutego.

Względem analogicznego okresu rok wcześniej teleturniej podniósł widownię swojego pasma o 1,32 mln widzów (czyli o 150 proc.). Wówczas TVN w tym czasie pokazywał telenowelę „Singielka”, którą w okresie od 11 lutego do 3 marca 2016 roku oglądało 879 tys., co przełożyło się na 5,47 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów i 7,34 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

- Po miesiącu od premiery „Milionerów”, po emisji kilkunastu odcinków już mamy pewność: Polacy kochają ten format - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jan Kępiński z Jake Vision, który jest producentem i reżyserem programu. - Wyniki są fantastyczne i bardzo się cieszymy, że widzowie mogą oglądać teleturniej cztery razy w tygodniu. Sięgające 23-24 proc. udziały w rynku w grupie komercyjnej świadczą o tym, że oglądanie „Milionerów” ponownie stało się pewną tradycją w Polskich domach. Mamy też wrażenie, że każdy kolejny odcinek jest coraz lepszy, a kolejni uczestnicy zaskakują nas brawurą, wiedzą i odwagą - dodaje.

TVN w czasie emisji teleturnieju jest wiceliderem oglądalności w rynku telewizyjnym. Pierwsze miejsce o tej porze zajmuje Dwójka, a jej udział wynosi 26,42 proc. Stacja ta jednak w poniedziałki i we wtorki o tej porze emituje serial „M jak miłość”, a w środy - „Na dobre i na złe” (obie produkcje gromadzą po kilka mln widzów), natomiast w czwartki pokazywane są filmy fabularne. Trzecia jest Jedynka (różne audycje, w tym.: Teatr TV, seriale zagraniczne, filmy fabularne i dokumentalne i „Ojciec Mateusz”; 8,81 proc.), a czwarty - Polsat (filmy, „Idol”, „Nasz nowy dom” i „Przyjaciółki”; 8,47 proc.).

Wśród widzów w grupach wiekowych 16-49 i 16-59 przewaga TVN nad TVP2 jest już zdecydowanie mniejsza. Trzecie miejsce w tych ujęciach zajmuje Polsat , a czwarte - Jedynka.

Wszystkie odcinki „Milionerów” do 3 marca br. miały łącznie 1,4 mln wyświetleń w serwisie Player.pl.

Reaktywowany teleturniej ponownie prowadzi Hubert Urbański. Obecnie program trwa tylko 25 minut. Przyspieszyło tempo gry, w której m.in. prowadzący już nie pyta uczestników kilkukrotnie, czy są oni pewni danej odpowiedzi.

Przypomnijmy, że „Milionerzy” na antenie TVN byli obecni w latach 1999-2003 oraz od stycznia 2008 do końca 2010 roku. Realizacji formatu zaprzestano po odejściu gospodarza Huberta Urbańskiego do Telewizji Polskiej (w 2011 roku został prowadzącym „The Voice of Poland” w TVP2).

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w lutym br. wyniósł 9,96 proc.

Dołącz do dyskusji: „Milionerzy” podnoszą widownię TVN o 1,32 mln osób. Hitami czwartkowe odcinki

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tak!
Dobra decyzja, ze ich przywrocono!
odpowiedź
User
Jarek
Walczcie Milionerzy z M jak miłość, ja zrezygnowałem z MJM na korzyść Milionerów. MjM już mnie nudziło często patrzyłem na zegarek kiedy to się wreszcie skończy a Milionerzy przelatują nawet nie wiem kiedy wcale się nie nudzę.
odpowiedź
User
ja
cóż świadczy to o tvn.i ogólnie i że czwartkowe. Ale nie dziwi i za decyzję brawo. Jakośnie bardzo chce mi się wierzyć w przepływ widzów z mjm.na m...no ale wykluczyć przecie ine mogę;Jeśli ktoś naprawdę nie jest-był w serial obecnie zaangażowany jako widz,a tak bardzo lubi milionerów,czy Urbańskiego...albo ciekawość,czy po prostu wybór jest,no to korzystamy.Ja nie mogę w żaden dzień o tej porze,też inezbyt mocno chcę,acz gdyby nie wazniejsze rzeczy,które wtedy człek ma do zrobienia,czy w mediach...ale na playerze nadal oglądam.
odpowiedź