SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Milka lekarstwem na miejskie niedogodności

Marka czekolad Milka (Mondelez) rozpoczęła w kilku wybranych miastach Polski akcję, w której "chce przekazać jeszcze więcej delikatności", odpowiadając na niedogodności, z którymi zmagają się mieszkańcy dużych miast. Akcja, w ramach której przygotowano lokalne aktywacje oraz wsparcie komunikacyjne w mediach, potrwa do końca maja.

Article

"Ten kawałek jest dla Ciebie" – to metaforyczne hasło będzie widoczne na większości materiałów stworzonych w ramach kampanii Milka. Ma ono przypomnieć Polakom o delikatności, szczególnie w momentach, gdy jej potrzebujemy.

W Warszawie i Wrocławiu przygotowane zostaną specjalne aktywacje – będą to kolejno: PoCZEKOalnia zlokalizowana na Dworcu Centralnym oraz mural oczyszczający powietrze z zanieczyszczeń takich jak tlenki azotu, LZO oraz tlenki siarki. Wymalowany przy zbiegu ulic Dubois i Pomorskiej. Relacje z wizyt w tych miejscach udostępnią w swoich kanałach social media influencerzy współpracujący z marką.

"Gdy okazuje się, że masz więcej czasu na pociąg niż planowałeś, ten kawałek jest dla Ciebie” – takim hasłem będą witani w poCZEKOalni pasażerowie czekający na pociąg w stolicy. Na każdego gościa będzie czekała kawa i testowe produkty czekolady Milka. Codziennie od 8.00 do 18.00, do końca maja. Wrocławianie zaś będą mogli podziwiać stworzony w ramach kampanii mural i cieszyć się lepszym powietrzem. Namalowany został przy użyciu farb, które redukują szkodliwe tlenki azotu.

Kampania została objęta wsparciem marketingowym 360. Przygotowano 30-sekundowy spot telewizyjny. Zaplanowano też szereg działań w mediach, począwszy od kampanii digitalowej, w tym obecności na citylightach i szerokozasięgowej kampanii online.

Hasła na poszczególnych nośnikach i w kanałach komunikacji będą dopasowane do lokalizacji, aktualnej sytuacji pogodowej lub lokalnie występujących niedogodności związanymi z remontami czy korkami na drogach.

„Jeszcze więcej delikatności”, czyli główne hasło kampanii będzie widoczne także w sklepach, dzięki dedykowanym materiałom POSM z limitowaną edycją opakowań tabliczki Alpine Milk 100g, które podkreślają rozpoznawalny symbol marki – krówkę Lilę.

Wspomniana kampania jest kontynuacją działań rozpoczętych w 2022 roku, kiedy to marka Milka ulepszyła swoją recepturę i postawiła na większą ilość kakao w każdej tabliczce. Zmieniono też wtedy opakowania całego portfolio tabliczek Milka i odświeżono wizerunek ikony marki Milka – krówki Lila. Nowy design ułatwia rozróżnienie smaków czekolad, a także odnalezienie ich na sklepowych półkach. Na opakowaniach umieszczono również logo programu Cocoa Life - prowadzonego od 10 lat programu odpowiedzialnego pozyskiwania kakao.

Za działania PR z zakresu media relations odpowiada Big Picture. Zakupem mediów zajmuje się agencja Spark Foundry, samplingiem we współpracy z siecią Empik agencja Smolar. Ogilvy odpowiada za strategię komunikacji oraz kreację, a także wraz z agencją Endorfina tworzy poCZEKOalnię i mural. Adaptacją reklamy oraz kreacjami digitalowymi zajmuje się Publicis Groupe.

 

Dołącz do dyskusji: Milka lekarstwem na miejskie niedogodności

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl