SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Media do kampanii producenta Milki będzie kupować Spark Foundry

W wyniku globalnych decyzji koncernu Mondelez (właściciel m.in. marki Milka, Prince Polo) obsługa mediowa jego kampanii globalnie trafiła w ręce holdingu reklamowego Publicis. To równoznaczne z zakończeniem dotychczasowej współpracy z należącą do holdingu WPP agencją mediową Mindshare.

Article

W sierpniu br. Mondelez rozstrzygnął globalny przetarg na planowanie i zakup mediów do kampanii jego marek, m.in. czekolad Milka.

Firma zdecydowała wówczas, że obsługą mediową w Ameryce Łacińskiej, Europie, na Bliskim Wschodzie i Półwyspie Afryki Północnej, Afryce Południowej i Chinach  zajmie się Publicis Group. Grupa ta będzie również zarządzać tradycyjnymi wideo Mondelez, treściami i marketingiem wielokulturowym w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

VaynerMedia będzie nadal zarządzać planowaniem komunikacji i zakupami cyfrowymi Mondelez w USA i Kanadzie. Z kolei WPP będzie prowadzić działalność Mondelez w Azji Południowo-Wschodniej, Indiach, Australii, Nowej Zelandii i Japonii. Agencja Carat z grupy Dentsu nie utrzymała obsługi mediowej koncernu na żadnym rynku. Miała wycofać się z przetargu już na jednym z wcześniejszych jego etapów.

W Polsce za planowanie i zakup mediów do kampanii marek należących do Mondelez zajmował się Mindshare Polska (GroupM/WPP). Teraz zajmować ma się tym na polskim rynku agencja Spark Foundry należąca do Publicis Groupe.

Zmiany miały wejść w życie 1 września, a firma przyjęła stopniowe podejście do przenoszenia obowiązków agencji i spodziewa się sfinalizowania przekształceń do końca tego roku.

Dołącz do dyskusji: Media do kampanii producenta Milki będzie kupować Spark Foundry

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl