SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ministerstwo finansów: Polska do strefy euro w 2015 roku

Najbardziej prawdopodobną datą przystąpienia Polski do strefy euro wydaje się obecnie rok 2015, wynika z wypowiedzi wiceministra finansów i pełnomocnika rządu do spraw wprowadzenia euro, Ludwika Koteckiego.

Ministerstwo finansów: Polska do strefy euro w 2015 roku

Według niego, precyzyjna data powinna zostać ogłoszona w 2012 roku.

"Możliwe jest wejście Polski do strefy euro w 2015 roku. Ta data wydaje się dziś najbardziej prawdopodobna" - powiedział Kotecki w "Polska The Times".

Wiceminister finansów dodał, że precyzyjna data powinna zostać ogłoszona w 2012 r. Przypomniał także, że Polska spełnia obecnie tylko jeden z warunków koniecznych do przyjęcia euro - kryterium stopy procentowej. Ludwik Kotecki liczy, że w połowie 2011 roku uda się spełnić drugi - stabilności cen.

"Celem rządu jest wejście do strefy euro możliwie jak najszybciej, choć jednocześnie cały proces musi być bezpieczny dla naszej gospodarki" - powtórzył po raz kolejny Kotecki.

W październiku rząd przyjął Ramy Strategiczne Narodowego Planu Wprowadzenia Euro (NPWE), czyli dokument określający optymalny plan działań niezbędnych do wprowadzenia wspólnej waluty w Polsce, przy uwzględnieniu nieznajomości dokładnej daty jej przyjęcia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ministerstwo finansów: Polska do strefy euro w 2015 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl