SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marketingowcy typują wyniki mundialu: Polska wyjdzie z grupy, w finale Niemcy z Brazylią

W finale rozpoczętych właśnie mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji zagrają Niemcy z Brazylią, najlepszym piłkarzem i królem strzelców zostanie Neymar Jr, a reprezentacja Polski wyjdzie z grupy. Wyniki piłkarskich mistrzostw typują dla Wirtualnemedia.pl eksperci od marketingu sportowego i menadżerowie z domów mediowych.

Article

Ekonometrycy z IPG Mediabrands Marketing Sciences w Holandii przygotowali serwis ipg-fifa-worldcup.com, na którym typują prawdopodobnych zwycięzców tegorocznego mundialu. Przy tworzeniu modelu brano pod uwagę m.in.: wyniki ostatnich meczy ligowych, wyniki na mistrzostwach świata i Europy, różnice temperatur krajów, z których pochodzą reprezentacje  w stosunku do Rosji, wiek piłkarzy. Według estymacji mundial w Rosji wygra Hiszpania, która w finale spotka się z Brazylią. Polska ma wyjść ze swojej grupy, ale niestety zakończy przygodę na fazie grupowej.

Nasi rozmówcy typują natomiast, że w finale mundialu spotkają się Brazylia (najwięcej wskazań), Niemcy, Argentyna lub Francja.

Piłkarzem, który według nich strzeli najwięcej goli, jest Neymar. Ten zawodnik ma też w opinii większości typujących największe szanse na tytuł najlepszego piłkarza tegorocznego mundialu. Kilku z nich wskazało, że może się nim okazać Robert Lewandowski. - Będzie chciał udowodnić, że może być godnym następcą Cristiano Ronaldo w Realu Madyt - uważa Grzegorz Smyka, odpowiedzialny za rozwój oferty digital w Wavemaker. Eksperci pytanie z kolei o to, kto okaże się piłkarską gwiazdą mistrzostw oprócz Neymara wskazują Leo Messiego.

Większość naszych rozmówców optymistycznie ocenia szanse polskiej kadry piłkarskiej na mundialu. Twierdzą, że piłkarze pod wodzą Adama Nawałki mają szanse wyjść z grupy. Typując wyniki poszczególnych spotkań z udziałem Polaków, wszyscy zgodnie typują wygraną z Japonią. Najmniejsza ich liczba liczy na wygraną z Kolumbią – tu pojawia się najczęściej wskazań typujących przegraną Polaków. Najwięcej z nich uważa, że z Senegalem zremisujemy.

- Losy awansu będą ważyły się do ostatniego meczu, w którym - wbrew przewidywaniom niektórych pesymistów – nie będziemy grali tylko o honor. Nie będzie jednak tak optymistycznie, żebyśmy mieli już awans w kieszeni. O awans będzie ciężko, trzeba będzie pokonać Japonię, bowiem nie jestem optymistą jeśli chodzi o pierwszy mecz z Senegalem – twierdzi Jędrzej Hugo-Bader, account director w Havas Sports&Entertainment.

Panama to najczęściej wskazywany przez ekspertów kraj, który zakwalifikował się do mundialu przypadkiem.

 


Grzegorz Kita, prezes Sport Management Polska

Polska reprezentacja w meczach grupowych:
Podejdę do analizy nie na poziomie tego kim są nasi przeciwnicy ale ile punktów zdobędziemy aby wyjść z grupy. Uważam, że stać nas na 5-6 punktów, czyli albo dwa zwycięstwa albo zwycięstwo i dwa remisy.

Kto w finale:
Podoba mi się koncepcja finału Brazylia - Niemcy. To byłaby sentymentalna podróż w czasie i monumentalna konfrontacja. Podczas Mundialu w Brazylii, Niemcy zwyciężyli gospodarzy w półfinale aż 7:1. To był narodowy dramat. Rewanż w Rosji byłby fenomenalny.

Król strzelców:
Obstawiam Neymara, nie tylko ze względu na umiejętności indywidualne ale także ze względu na wzrastającą siłę całej drużyny Canarinhos. Jeżeli drużyna gra płynnie i multiplikuje okazje bramkowe to zdecydowanie zyskuje na tym taki zawodnik.

Najlepszy piłkarz:
Lionel Messi

Drużyna, która na mundial trafiła przez przypadek:
Panama i Arabia Saudyjska na pewno dostarczą nam wielu wrażeń.

Maciej Sadza, video senior specialist w MediaCom Warszawa
 
Polska reprezentacja w meczach grupowych:

Polska zajmie 1. miejsce w grupie
1:0 z Senegalem ,
1:1  z Kolumbią
3:0 z Japonią

Zwycięzcy poszczególnych grup:
Urugwaj, Hiszpania, Francja, Argentyna, Brazylia, Niemcy, Belgia, Polska

Kto w finale:
Brazylia - Argentyna

Król strzelców:
Leo Messi

Najlepszy piłkarz:
Leo Messi

Gwiazda turnieju:
Leo Messi

Drużyna, która na mundial trafiła przez przypadek:
Panama


Jędrzej Hugo-Bader, account director w Havas Sports & Entertainment, Havas Media Group

Polska reprezentacja w meczach grupowych:
Losy awansu będą ważyły się do ostatniego meczu, w którym – wbrew przewidywaniom niektórych pesymistów – nie będziemy grali tylko o honor. Nie będzie jednak tak optymistycznie, żebyśmy mieli już awans w kieszeni. O awans będzie ciężko, trzeba będzie pokonać Japonię, bowiem nie jestem optymistą jeśli chodzi o pierwszy mecz z Senegalem.

Zwycięzcy poszczególnych grup:
Na pewno Urugwaj, Brazylia, Niemcy. Sądzę, że także Senegal, Anglia i Hiszpania. Niespodziankę mogą sprawić Duńczycy i Chorwaci, ale Francja i Argentyna są bardzo mocne.

Kto w finale:
Brazylia pokona Francję lub Hiszpanię

Król strzelców:
Neymar, ewentualnie Cavani, który z Urugwajem zajdzie daleko.

Najlepszy piłkarz:
Jeśli Neymar poprowadzi Brazylię do mistrzostwa, może w końcu wyjść z cienia Messiego i Cristiano Ronaldo i zdobyć upragnioną Złotą Piłkę, w ciągu ostatniej dekady zarezerwowaną dla tamtej dwójki.

Drużyna, która na mundial trafiła przez przypadek:
Przypadków nie ma, każdy finalista zasłużył na udział. Wydaje mi się jednak, że to będzie bolesny turniej dla gospodarzy, którzy zakończą go na fazie grupowej.


Joanna Rozbicka, manager w Mediacom Beyond Advertising

Polska reprezentacja w meczach grupowych:
Wyjdziemy z grupy!
Polska - Japonia (2-0)
Polska - Kolumbia (1-0)
Polska - Senegal (1-1)

Zwycięzcy poszczególnych grup:
A - Rosja
B - Hiszpania
C - Francja
D - Argentyna
E - Brazylia
F - Niemcy
G - Anglia
H - Polska

Kto w finale:
Hiszpania - Niemcy

Król strzelców:
Cristiano Ronaldo

Najlepszy piłkarz:
Robert Lewandowski

Gwiazda turnieju:
Leo Messi

Drużyna, która na mundial trafiła przez przypadek:
Arabia Saudyjska


Aleksandra Marciniak, head of Havas Sports & Entertainment w Havas Media Group

Polska reprezentacja w meczach grupowych:
Polska zajmie drugie miejsce w grupie, przegrywając pierwszy mecz z Senegalem i wygrywając dwa kolejne. Presja w pierwszym meczu okaże się zbyt wielka, a balonik trochę za mocno napompowany. Za to w pozostałych spotkaniach w naszej grupie polscy reprezentanci pokażą charakter i awansują do 1/8 finału.

Zwycięzcy poszczególnych grup:
Grupa A: Rosja i Urugwaj (odpadnięcie gospodarza już w tej fazie byłoby sporą stratą dla turnieju, z kolei Urugwaj to najmocniejsza drużyna z tej grupy).
Grupa B: Portugalia i Hiszpania, bez dwóch zdań najsilniejsze zespoły nie tylko w grupie, ale i jedni z faworytów do sukcesów w kolejnych fazach.
Grupa C: to będzie bardzo ciekawa grupa, z dość wyrównanym poziomem. Po ciekawych pojedynkach i emocjach do końca typuję Francję i Danię.
Grupa D: Argentyna i Chorwacja, choć byłoby ciekawiej, gdyby do rywalizacji jak wiele lat temu powróciła Nigeria.
Grupa E: Brazylia, czyli drużyna typowana w ciemno. I Szwajcaria, choć jej wysokie miejsce w rankingu FIFA może być dość zastanawiające.
Grupa F: Niemcy z pierwszego miejsca. O drugie będzie toczyć się zażarta walka pomiędzy Meksykiem i Szwecją. Stawiam, że zwycięsko wyjdzie z niej Meksyk.
Grupa G: Przewiduję prymat drużyn europejskich na tym turnieju, dlatego również w tej grupie faworytów upatruję w Anglii i Belgii.
Grupa H: Serce dyktuje, żeby wskazać Polskę. Do awansu typuję też Senegal.

Kto w finale:
Stawiam na Niemców, którzy będą się mierzyć tym razem z Brazylią, która ma im coś do udowodnienia po ostatnim mundialu.

Król strzelców:
Jeśli Brazylia zagra w finale, to królem strzelców może zostać Neymar.

Najlepszy piłkarz:
Wydaje mi się, że to nie będzie mundial, w którym padnie dużo goli. Sporo do powiedzenia będą mieli zatem bramkarze i obrońcy, więc może ktoś z tej formacji zostanie uznany za MVP?

Gwiazda turnieju:
Chciałabym, żeby był to Robert Lewandowski, ale wydaje mi się, że raczej będzie to Neymar.

Drużyna, która na mundial trafiła przez przypadek:
Każda drużyna wywalczyła awans, choć oczywiście nie każda miała ten sam poziom trudności. Na każdych mistrzostwach jest kilka egzotycznych drużyn, które uważane są za dostarczycieli punktów, ale też często dodają kolorytu. W Rosji takie drużyny to np. Egipt (gdzie poza Salahem trudno szukać gwiazd) czy Japonia. Mam nadzieję, że ci ostatni faktycznie nie sprawią nam problemów i pozwolą spokojnie dopisać do naszego konta 3 punkty.

Aleksandra Michalska, senior investment specialist w MediaCom Warszawa

Polska reprezentacja w meczach grupowych:
wyjdzie z grupy z 2. miejsca
Polska - Senegal 2:1,
Polska - Kolumbia 1:2,
Polska - Japonia 2:0

Zwycięzcy poszczególnych grup:
A: Urugwaj,
B: Portugalia,
C: Francja,
D:Argentyna,
E: Brazylia,
F: Niemcy,
G: Belgia,
H: Kolumbia

Kto w finale:
Niemcy:Argentyna

Król strzelców:
Ronaldo

Najlepszy piłkarz:
Neymar

Gwiazda turnieju:
Neymar

Drużyna, która na mundial trafiła przez przypadek:
Panama


Grzegorz Smyka, odpowiedzialny za rozwój oferty digital w Wavemaker

Polska reprezentacja w meczach grupowych:
Jestem przekonany, że Polska rozegra min. 4-5 meczów. Analizując drabinkę fazy pucharowej dużym wyzwaniem może być mecz z Anglią. Cudowne uzdrowienie Kamila Glika oraz jego ambicje strzelania goli w stylu Cristiano Ronaldo czy Garetha Bale'a wróży dobrze. Cieszy też bardzo dobra forma Roberta Lewandowskiego którą pokazał w meczu z Litwą. Jego historyczny gol – (trafienie zostało uznane dopiero po analizie VAR) – pokazuje, że strzały ze stałych fragmentów gry ma opanowane do perfekcji. Mam nadzieję, że poprawimy fatalny bilans z Anglią i moje wspomnienia meczu z 31.05.1997 roku w Chorzowie, w którym miałem okazje uczestniczyć jako nastolatek, a w którym to Alan Shearer strzelił nam 2 gole, a Polska przegrała 0-2, zostaną zapomniane.

Polska - Senegal 1-1
Polska - Kolumbia 2-1
Polska - Japonia -2-0

Zwycięzcy poszczególnych grup:
A: Rosja, Urugwaj
B: Portugalia, Hiszpania
C: Francja, Dania
D: Argentyna, Chorwacja
E: Brazylia, Serbia
F: Niemcy, Szwecja
G: Belgia, Anglia
H: Polska, Kolumbia

Kto w finale:
Brazylia - Niemcy

Król strzelców:
Neymar, dlatego że Brazylia rozegra najwięcej meczów i zdobędzie mistrzostwo świata.

Najlepszy piłkarz:
Robert Lewandowski, ponieważ będzie chciał udowodnić, że może być godnym następcą Cristiano Ronaldo w Realu Madryt

Gwiazda turnieju:
Mohamed Salah – nie kandydował w wyborach prezydenckich Egiptu a zajął drugie miejsce. Piłkarski geniusz, magik. Pewna piłkarska gwiazda turnieju.


Marcin Klimczak, head of content strategy w MediaCom Beyond Advertising
 
Polska reprezentacja w meczach grupowych:
Senegal – 1:3
Kolumbia – 1:1
Japonia – 3:0

Zwycięzcy poszczególnych grup:
GRUPA A – Urugwaj
GRUPA B – Hiszpania
GRUPA C – Francja
GRUPA D – Nigeria
GRUPA E – Szwajcaria
GRUPA F – Niemcy
GRUPA G – Anglia
GRUPA H – Kolumbia

Kto w finale:
Brazylia - Niemcy

Król strzelców:  
Thomas Müller

Najlepszy piłkarz:
Christiano Ronaldo

Gwiazda turnieju:
Leo Messi

Drużyna, która na mundial trafiła przez przypadek:
Panama (gol z Kostaryką na awans po błędzie sędziego)


Jakub Szustak, communications manager w Dentsu Aegis Network Polska

Polska reprezentacja w meczach grupowych:
Myślę, że powalczymy z Kolumbią o pierwsze miejsce. Jeśli w fazie grupowej zagra Kamil Glik, nasza obrona zyska bardzo wiele – a od tej formacji zależy najwięcej, co było widać na Euro 2016.
Polska – Senegal 2:1
Polska – Kolumbia 1:1
Polska – Japonia 1:0

Zwycięzcy poszczególnych grup:
Grupa A – Urugwaj
Grupa B – Hiszpania
Grupa C – Francja
Grupa D – Argentyna
Grupa E – Brazylia
Grupa F – Niemcy
Grupa G – Belgia
Grupa H - Kolumbia

Kto w finale:
Brazylia – Niemcy

Król strzelców:
Griezmann

Najlepszy piłkarz:
Coutinho

Gwiazda turnieju:
Neymar Jr

Drużyna, która n mundial trafiła przez przypadek:
Panama

  • 1
  • 2

Dołącz do dyskusji: Marketingowcy typują wyniki mundialu: Polska wyjdzie z grupy, w finale Niemcy z Brazylią

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zax
Kto typuje wyniki???
odpowiedź
User
Husk
A 2 z goli CR to hattricki hahahaha
odpowiedź
User
Ola
Czekamy na typy Jasia i Stasia z grupy starszaków
odpowiedź