SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MKiDN będzie dotować „Więź”, „Jazz Forum”, „Kurier Wnet”, „Wpis” i magazyn SDP. Bez środków dla „Pisma” i „Tygodnika Powszechnego”

W ramach wsparcia publikacji czasopism Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dotacji m.in. wydawcom „Res Publiki Nowej”, „Więzi”, „Jazz Forum”, „Kultury Liberalnej”, „Wpisu”, „Forum Dziennikarzy” i „Teologii Politycznej”. Środków nie otrzymali natomiast m.in. wydawcy „Pisma”, „Architektury - Muratora” i „Książek w Tygodniku”.

Prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowegoArticle

Resort kultury za pośrednictwem Instytutu Książki rozstrzygnął nabór na dofinansowanie wydawania czasopism w latach 2019-2021. Do podziału był budżet wynoszący 2,82 mln zł, a na dotacje przyznane w efekcie odwołań zarezerwowano 675 tys. zł.

Największe dotacje na trzy lata przekraczają 200 tys. zł. For Jazz dostanie 287,7 tys. zł na „Jazz Forum”, a Towarzystwo Więź - 235,8 tys. zł na kwartalnik „Więź”.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich otrzyma 162 tys. zł na rozwój i promocję „Forum Dziennikarzy”, Fundacja Kultura Liberalna - też 162 tys. zł na tygodnik internetowy „Kultura Liberalna”, Fundacja Hereditas - 161,46 tys. zł na „Spotkania z Zabytkami”, a Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy - 153 tys. zł na „Kwartalnik Artystyczny”.

Fundacji Res Publica przyznano 134,85 tys. zł na „Res Publikę Nową, Jarosławowi Szubrychtowi - 108 tys. zł na kwartalnik „Gazeta Magnetofonowa”, a Fundacji Kultura Miejsca - 163,1 tys. zł na kwartalnik „Szum” (tylko na lata 2019-2020).

Biały Kruk uzyskał 105 tys. zł na wydawanie w br. miesięcznika „Wpis”, a Fundacja Augusta hr. Cieszkowskiego otrzyma tyle samo na wydanie czterech numerów kwartalnika „Kronos. Metafizyka Kultura Religia” i prowadzenie elektronicznej wersji pisma. Przyznano też dotacje na wydawanie w br. m.in. „Kuriera Wnet” (89,4 tys. zł) „The Warsaw Institute Review” (75 tys. zł), „ARTeon”, „Arch” i „Didaskaliów” (po 90 tys. zł), „Mówią wieki” (105 tys. zł), „Wyklętych” i „Śląska” (po 87 tys. zł) oraz „Znaku” (67,5 tys. zł).

Fundacja Świętego Mikołaja otrzyma dwie dotacje: 98,7 tys. zł na publikację w latach 2019-2021 trzech numerów „Teologii Politycznej” oraz 105 tys. zł na wydanie w latach 2019-2020 stu numerów „Teologii Politycznej Co Tydzień”

Na liście podmiotów, którym nie przyznano wsparcia, są firmy znane z rynku mediów: „Tygodnik Powszechny” nie otrzymał dotacji na dodatek „Książki w Tygodniku”, Time - na miesięcznik „Architektura - Murator”, a Fundacja Pismo - na ukazujący się od początku ub.r. „Pismo. Magazyn Opinii”.

Odwołania od wyników naboru można składać do 23 lutego.

Dołącz do dyskusji: MKiDN będzie dotować „Więź”, „Jazz Forum”, „Kurier Wnet”, „Wpis” i magazyn SDP. Bez środków dla „Pisma” i „Tygodnika Powszechnego”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Katol
To nie lepiej przyznać wszystko wydawcom katolickim a nie robić ściemę. Brawo tabletowy!
odpowiedź
User
YKK
Jesienią będzie mógł już pan odpocząć panie techniczny.
odpowiedź
User
Moje imię/nick
Jesienią będzie mógł już pan odpocząć panie techniczny.


Niestety chyba nie - taki politruk jak Gliński to skarb i Kaczyński na pewno go nie wypuści z rąk. A jeśli szanowny przedmówca miał na myśli perspektywę przegranych przez PiS wyborów do Sejmu, to... radziłbym mu przygotować się na dłuuugą zimę. Jeszcze przynajmniej 4 lata, niestety....
odpowiedź