SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Młodzież szuka pomocy w internecie

Młodzi Brytyjczycy wolą kierować się ze swoimi osobistymi problemami do internetu niż szukać pomocy u swoich rodziców czy znajomych.

Młodzież szuka pomocy w internecie

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Get Connected, darmowego telefonu zaufania dla osób do 25. roku życia, wynika że 9 na 10 Brytyjczyków z tej grupy wiekowej przeszukiwało internet aby znaleźć rozwiązanie dla swojego osobistego problemu.

Dla porównania, tylko 1/3 badanych w takiej sytuacji zwróciłaby się do swojej matki, a zaledwie co dwudziesta osoba do swojego ojca. Z kolei połowa respondentów o swoich kłopotach porozmawiałaby ze znajomymi.

Ponad połowa badanych szukających porad w sieci przyznała, że w rezultacie była jeszcze bardziej zmartwiona niż wcześniej. Niestety tylko co piąty respondent sprawdza znalezione w internecie informacje w innym źródle.

Badanie zostało przeprowadzone przez firmę Maximiles Surveys, a udział wzięło w nim 1 tys. Brytyjczyków w wieku poniżej 25 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Młodzież szuka pomocy w internecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl