SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MNI Telecom kupi w wezwaniu 10% akcji Hyperiona w zamian za akcje spółki-matki

Wezwanie, która spółka MNI Telecom ogłosiła na akcje stanowiące 10% kapitału Hyperion zakończyło się sukcesem, poinformowała firma w komunikacie. MNI kupi zakładaną liczbę akcji Hyperiona w zamian za akcje MNI - swojej spółki-matki.

"Wezwanie to zakończyło się sukcesem. W jego ramach złożono zapisy na zamianę łącznie 1.610.925 akcji spółki Hyperion podczas gdy MNI Telecom zamierzała w ramach wezwania nabyć maksymalnie do 1.230.700 akcji tejże spółki, stanowiących 10% kwoty kapitału zakładowego oraz 10% łącznej liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Wobec powyższego Dom Maklerski PKO BP dokonał redukcji zapisów, a średnia stopa redukcji wyniosła 23,60%" - czytamy w komunikacie. W zamian za akcje Hyperiona MNI Telecom oferowało 2,15 mln akcji grupy MNI.

Po dokonaniu transakcji MNI Telecom będzie posiadać łącznie akcje stanowiące 26,77% kapitału Hyperiona i uprawniające do analogicznej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu tej spółki.

Przedstawiciele MNI już w zeszłym roku informowali o zamiarze przejęcia Hyperiona.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MNI Telecom kupi w wezwaniu 10% akcji Hyperiona w zamian za akcje spółki-matki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl