SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mniejszy udział audycji polskich w telewizji i radiu

KRRiT zmniejszyła udział w programie telewizyjnym audycji wytworzonych pierwotnie w języku polskim i audycji europejskich. Mniejszy ma być także udział w programie radiowym utworów słowno-muzycznych wykonywanych w języku polskim. Zmiany dotyczą jednak tylko części nadawców.

Mniejszy udział audycji polskich w telewizji i radiu

Rozporządzeniem KRRiT, które wejdzie w życie 1 stycznia 2013 roku, dotknięci będą nadawcy w pierwszym roku emisji swoich kanałów, nadawcy stacji tematycznych, dla których brak jest wystarczającej liczby audycji wytworzonych pierwotnie w języku polskim i audycji europejskich lub utworów słowno-muzycznych wykonywanych w języku polskim, nadawcy kanałów przeznaczonych dla mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności posługującej się językiem regionalnym oraz kanałów dostępnych wyłącznie w systemach teleinformatycznych.

Jak podano w komunikacie, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji określając niższy udział w programie telewizyjnym audycji wytworzonych pierwotnie w języku polskim i audycji europejskich, zachowała proporcje między nimi oraz wzięła pod uwagę możliwość realizacji obowiązków w danych kategoriach programów.

Określając nowe minimalne udziały audycji w odniesieniu do nadawców objętych niniejszym rozporządzeniem KRRiT wykonała szereg analiz posiłkując się przy tym danymi pochodzącymi ze sprawozdań dotyczących wypełniania kwot programowych. KRRiT przeprowadziła konsultacje z nadawcami oraz dokonała oceny faktycznej ich sytuacji w obliczu wymagań ustawowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mniejszy udział audycji polskich w telewizji i radiu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
enzo
syf to radia powini decydowac co beda graly a nie lesne dziadkiz krajowej rady
odpowiedź