SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prawnicy Rady Mediów Narodowych analizują informacje o mobbingu i cenzurze w Radiu Rzeszów

Rada Mediów Narodowych w trakcie wtorkowego posiedzenia nie zajęła się sytuacją w Radiu Rzeszów. W poniedziałek pojawiły się informacje o mobbingu i cenzurze, które miał stosować prezes rozgłośni wobec pracowników. - Pytałem, czy moglibyśmy się zająć tą sprawą, ale usłyszałem, że prawnicy już to analizują - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Robert Kwiatkowski z RMN. Radio Rzeszów zamieściło z kolei stanowisko prezesa w sprawie - jak to określono - “rzekomego mobbingu”. 

Przemysław Tejkowski, prezes Radia Rzeszów Fot. Zrzut ekranu/YouTube Article

Onet opisał w poniedziałek, że prezes Radia Rzeszów, Przemysław Tejkowski, miał stosować wobec pracowników rozgłośni mobbing, a także posuwać się do cenzurowania tego, co emituje stacja. W rozgłośni ma też obowiązywać nieformalna „czarna lista” piosenek, które nie podobają się prezesowi – więc nie można ich puszczać na antenie. Prezes ma w radiu rządzić niepodzielnie – pisze Onet – jako dobry znajomy Joachima Brudzińskiego. W tekście przytoczono przykłady konkretnych dziennikarzy (z imienia i nazwiska), skarżących się na porządki w rozgłośni.

Portal Wirtualnemedia.pl poprosił Przemysława Tejkowskiego o ustosunkowanie się do zarzutów, zwłaszcza tych dotyczących mobbingu i zabierania dziennikarzom programów, ale nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Po zadzwonieniu do sekretariatu rozgłośni usłyszeliśmy: - Prezes nie ustosunkuje się do niczego, gdyż przez cały tydzień jest w delegacji.

We wtorek na stronach internetowych Radia Rzeszów pojawiło się stanowisko prezesa Tejkowskiego. “W Polskim Radiu Rzeszów zostały wprowadzone wszelkie niezbędne procedury mające wyjaśnić sprawę rzekomego mobbingu. Jednocześnie, będąc medium umożliwiającym wszystkim ugrupowaniom możliwość prezentacji swoich programów, prosimy, by nie wykorzystywać kampanii wyborczej do ataków politycznych na radio” - można w nim przeczytać. 

Co na to Rada Mediów Narodowych? Nic 

Jak pisaliśmy, istniała szansa, że we wtorek sytuacją w rozgłośni zajmie się Rada Mediów Narodowych podczas zaplanowanego na ten dzień posiedzenia. Tak się jednak nie stało.

- Zapytałem czy nie powinniśmy się zająć tą sytuacją. Przecież zajęliśmy się w trybie nagłym sytuacją w Radiu Wrocław, bo podobno były już prezes przeklinał. Dostałem odpowiedź od przewodniczącego Krzysztofa Czabańskiego, że prawnik już to analizuje. Zakładam, że na kolejnych doniesieniach przewodniczący przedstawi nam jakieś wyniki tych analiz. Ja będę w każdym razie o to pytał - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl członek RMN, Robert Kwiatkowski. 

Inny członek Rady, Marek Rutka przypomina sprawę maila od Tejkowskiego do Czabańskiego, ujawnionego w 2020 roku przez Poufną Rozmowę. Szef Radia Rzeszów atakował w nim Czabańskiego i KRRiT. Temat ten był poruszany podczas spotkania z szefami rozgłośni regionalnych.

- Prezes powiedział wówczas, że nie on napisał tego maila, tylko ktoś mu się włamał. Ja zapytałem więc, czy zgłosił sprawę do organów ścigania. To naturalna rzecz. Chyba tak to powinno wyglądać, skoro nie napisał tego maila i odżegnuje się od niego. Powiedział, że zgłosi to organom ścigania. Ale dzisiaj z kolei spytałem przewodniczącego czy ma wiedzę o zgłoszeniu przez Tejkowskiego zawiadomienia o możliwość popełniania przestępstwa i włamania się na jego skrzynkę. Skoro to publicznie zadeklarował, to wypadałoby wiedzieć. Przewodniczący powiedział, że nie ma takiej wiedzy, ale zwróci się ze stosownym  zapytaniem do Tejkowskiego.

Jak ustaliliśmy, sprawa Radia Rzeszów jest rozwojowa - może więc wracać na najbliższych posiedzeniach Rady Mediów Narodowych.

Przemysław Tejkowski jest aktorem, był w swojej karierze m.in. dyrektorem teatru. W 2016 roku został powołany przez Radę Mediów Narodowych na stanowisko prezesa radia Rzeszów, w marcu 2022 roku członkowie Rady zdecydowali, że ma nadal szefować rozgłośni. 

Dołącz do dyskusji: Prawnicy Rady Mediów Narodowych analizują informacje o mobbingu i cenzurze w Radiu Rzeszów

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paweł
Za Tuska tak nie było ;D
Żenada te rozgłośnie regionalne.
Sprawę badają prawnicy, tiaaa. Szkoda ze we Wrocławiu, Szczecinie nie badali. Na koniec wyjdzie ten f..t Czabański i zakończy temat.
Czabański - weź w………j! Ty zero skończone!
Ale skoro już masz prawnika, to proponuje kontrole w innych rozgłośniach i spółkach. Szambo zaczyna się wylewać!
5 2
odpowiedź
User
Lola
To niech się od razu Rada Mediów zajmie prezesem Radia Koszalin. Ten sam przypadek, poza tym przyjaciel Tejkowskiego
6 0
odpowiedź
User
Fan Tejkowskiego
Po co te zamieszanie...
Chłopina chciał w stylu lat 90 się dorobić.
Pograł trochę twardzielo - gangstera , pozastraszał ludzi ,którzy potrzebują tej pracy , poniewierał dla zabawy.

Nie miał umiaru i ktoś dał klapsa ostrzegawczego ..
Trochę się Przemek uspokoi , porozdaje nagród dla najwyższego szczebla , wystawi sztuk teatralnych i ludzie przebaczą.

Pozdrawiam Przemek
8 0
odpowiedź