SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mocne wzrosty na Wall Street, liderami zwyżek sektor technologiczny

Środowa sesja na Wall Street zakończyła się mocnymi wzrostami głównych indeksów. Liderami zwyżek były spółki technologiczne, ale drożały też regionalne i największe amerykańskie banki.

fot. Shutterstock.comArticle

Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował o 1,00 proc. i wyniósł 32.717,60 pkt.

S&P 500 na koniec dnia wzrósł o 1,42 proc. i wyniósł 4.027,81 pkt.

Nasdaq Composite wzrósł o 1,79 proc. i zamknął sesję na poziomie 11.926,24 pkt.

Niektórzy inwestorzy obawiają się, że wyższe stopy procentowe mogą spowodować recesję w gospodarce, nawet gdy Wall Street próbowała zignorować kryzys bankowy w tym miesiącu.

"Kiedy spojrzeć trochę szerzej niż na nagłówki informacji, to sytuacja na giełdach jest nieco słabsza niż one sugerują. Na przykład, jeśli podzielimy Nasdaq na kwintyle, tylko najwyższy kwintyl rośnie; wszystkie cztery pozostałe kwintyle zaliczają spadek" - powiedział Dan Greenhaus z Solus Alternative Asset Management.

"Mają one największą wagę w wielu indeksach. Ale jednocześnie nie powinniśmy mieć fałszywego poczucia bezpieczeństwa, mając wrażenie, że wszystko jest dobrze w Nasdaq czy S&P lub gdziekolwiek, jeśli większość wzrostu jest wykonywana przez największe spółki" - dodał.

Według najnowszej ankiety przeprowadzonej przez agencję Bloomberga wśród ekonomistów, prawdopodobieństwo recesji w USA w ciągu najbliższych 12 miesięcy wynosi 65 proc., w porównaniu z 60 proc. w lutym.

Szanse na to, że amerykańska gospodarka pogrąży się w recesji są teraz wyższe niż miesiąc temu, po kolejnych podwyżkach stóp procentowych przez Rezerwę Federalną i rosnącym ryzyku zaostrzenia warunków kredytowania w następstwie kilku bankructw banków.

W górę Meta, Amazon, Netflix i Apple

Liderami zwyżek podczas środowej sesji na Wall Street były spółki technologiczne. Po ponad 1 proc. zyskały akcje m.in. Mety, Amazona, Netfliksa i Apple.

Micron podrożał ponad 5 proc. po publikacji wyników za drugi kwartał roku fiskalnego i zapewnieniach, że po odpisach sytuacja z zapasami w magazynach zaczęła się poprawiać.

W ślad za Microsoftem rosły notowania innych producentów półprzewodników, w tym Nvidia i AMD.

Rosły też akcje amerykańskich banków, zarówno regionalnych, jak i globalnych gigantów. Wśród drożejących papierów znalazły się Citigroup i Goldman Sachs.

W górę poszły akcje Carnival po tym, jak Susquehanna podniósł rekomendację dla akcji tej spółki do pozytywnej z neutralnej.

Akcje Lululemon rosły ponad 15 po tym, jak detalista odzieży sportowej pobił szacunki Wall Street dotyczące kwartalnych skorygowanych zysków i przychodów.

Akcje Foot Lockera spadły, a UBS obniżył rekomendację dla akcji Foot Lockera do „sprzedaj” z „neutralnie”, obniżając cenę docelową dla akcji detalisty obuwia do 30 USD za akcję z 36 USD za akcję.

Akcje Marathon Petroleum rosły po tym jak Goldman Sachs podniósł rekomendację dla akcji do "kupuj" z "neutralnie".

Dołącz do dyskusji: Mocne wzrosty na Wall Street, liderami zwyżek sektor technologiczny

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl