SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Za 100 mln zł Modern Commerce przejmie właściciela Moliera2

Modern Commerce, notowana na NewConnect grupa sklepów e-commerce związana z dobrami luksusowymi, przejmie 100 proc. udziałów spółki IT Fashion Polska Group & Partners, właściciela marki Moliera2.com za 100 mln zł. Równolegle zostaną przejęte pozostałe udziały należącej do Grupy spółki Mamissima z ekskluzywnymi produktami dla dzieci.

Article

Modern Commerce w pierwszym etapie transakcji przejmie 80 proc. udziałów w IT Fashion Polska Group & Partners, z czego 60 proc. udziałów zostanie nabytych za 60 mln zł, a 20 proc. udziałów zostanie wniesionych tytułem wkładu niepieniężnego na poczet podwyższonego kapitału zakładowego spółki.

Jedynym warunkiem zawieszającym transakcje jest rejestracja przez właściwy sąd podwyższenia kapitału zakładowego Modern Commerce w drodze emisji akcji za łączną kwotę nie mniejszą niż 60 mln zł. Drugi etap transakcji dotyczy nabycia po 10 proc. udziałów do 30 czerwca 2022 r. i 30 czerwca 2023 r.

Modern Commerce sfinansuje przejęcie właściciela marki Moliera2.com poprzez emisje akcji, o której zdecyduje Zwyczajne Walne Zgromadzenie zwołane na 16 czerwca br. Zgodnie z propozycjami uchwał emisja obejmie do 190 mln akcji.

Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone również na dokapitalizowanie i rozwój spółek zależnych, działalności operacyjną i inwestycyjną oraz refinansowania zobowiązań pożyczkowych i dalszy rozwój Grupy Modern Commerce w obszarze e-commerce fashion premium.

Modern Commerce nowym właścicielem Moliera2

Modern Commerce jest właścicielem sklepów internetowych ZłoteWyprzedaże.pl (wyprzedażowy sklep online z markami premium) oraz Mamissima.pl (sklep internetowy z ekskluzywnymi akcesoriami i zabawkami dla dzieci).

"Platformy te zyskają bardzo silnego partnera, dzięki któremu będą mogły wyskalować swoje biznesy i dostosować jakość świadczonych usług oraz obsługi posprzedażowej do spółki przejmowanej" - podkreśla spółka w komunikacie.

- Moliera2.com idealnie wpisuje się w naszą działalność. Ma ugruntowaną pozycję na rynku z dużym potencjałem dalszego rozwoju. Razem tworzymy unikalny grupę e-commerce’owych projektów fashion premium, który będzie istotnym graczem na polskim rynku. Wchodzimy do pierwszej ligi sprzedaży internetowej dóbr luksusowych w Polsce. To doskonały fundament do dalszego dynamicznego wzrostu w najbliższych latach na bazie wielowymiarowej synergii selektywnie dobranych podmiotów Grupy - komentuje Maciej Tygielski, członek zarządu Modern Commerce.

IT Fashion Polska Group & Partners jest wyłącznym właścicielem sklepu Moliera2.com. Pod popularną marką działa również sześć ekskluzywnych butików w wybranych miastach w Polsce w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Sopocie i Zakopanem.

- To bardzo ważny moment w naszej historii i jedna z największych tego typu transakcji na NewConnect. Przejmujemy spółkę większą od nas. O dużej skali działalności, zdywersyfikowanych przychodach, która wypracowuje solidne zyski. Potencjał przychodowy Grupy po transakcji to istotnie powyżej 100 mln zł rocznie, a Moliera2.com będzie perłą w naszej Grupie - komentuje Maciej Tygielski.

"Zarząd podjął decyzję, zgodnie z którą po zakończeniu emisji akcji, związanej z pozyskaniem finansowania na transakcję, podejmie działania, których celem będzie przeprowadzenie emisji kierowanej w pierwszej kolejności do aktualnych akcjonariuszy akcji dopuszczonych do notowania na NewConnect. Akcjonariusze ci będą mieli możliwość objęcia proporcjonalnej liczby akcji, tak by utrzymać udział w akcjonariacie, po cenie równej cenie emisyjnej z planowanej emisji" - poinformowała spółka w komunikacie.

Transakcję po stronie Kupującego o obsługiwała kancelaria MJH Moskwa, Jarmul, Haładyj, a po stronie sprzedającego MKZ Partnerzy Michalak Kosicka Zawolski i Partnerzy. Za przygotowanie transakcji było odpowiedzialne Vienna Capital Partners.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Za 100 mln zł Modern Commerce przejmie właściciela Moliera2

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seweryn
Gratulacje dla Zespołu Macieja Tygielskiego. Modern Commerce idzie jak burza! Jeszcze raz gratulacje. Piękne przejęcie.
2 2
odpowiedź
User
Insider
Miejmy nadzieję, że nowy właściciel zaprowadzi tam porządek. To, na jakich warunkach zatrudniani są pracownicy i z czym musieli się mierzyć na co dzień, to się nie mieści głowie. Mniej tandetnych billboardów, więcej klasy.
9 1
odpowiedź
User
równowaga
Gratulacje dla Zespołu Macieja Tygielskiego. Modern Commerce idzie jak burza! Jeszcze raz gratulacje. Piękne przejęcie.
Wspaniały entuzjazm! Pieluchy nie potrzebujesz?
6 0
odpowiedź