SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes Modivo zainwestował 22,8 mln zł w akcje firmy

Spółka zależna Damiana Zapłaty zapłaty zawała umowę kupna za 22,8 mln zł akcji nowej emisji Modivo, którego większościowym akcjonariuszem pozostaje CCC. Zapłata od września ub.r. jest prezesem Modivo (do stycznia br. działającego pod nazwą eobuwie.pl).

Damian Zapłata, prezes eObuwie.plArticle

W ramach umowy spółka komandytowo-akcyjna, której jedynym komplementariuszem jest Damian Zapłata, obejmie 30 tys. akcji Modivo z serii I po 600 zł za sztukę. Objęcie walorów nastąpi wraz z wpisaniem podwyższenia kapitału zakładowego spółki do Krajowego Rejestru Sądowego.

W komunikacie giełdowym CCC zaznaczono, że „wobec braku porozumienia między instytucjami finansującymi Spółkę (czyli CCC - przyp.), kwota podwyższenia kapitału (Modivo - przyp.) została ograniczona do takiej wielkości rozwodnienia, które nie wymagało uzyskania zgody instytucji finansowych”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Spółka Modivo do stycznia br. działała pod nazwą eobuwie.pl. Należą do niej przede wszystkim platforma e-commerce i sklepy stacjonarne (na koniec kwietnia br. było ich 30) pod szyldem eobuwie.

W kwartale finansowym od lutego do marca br. marka eobuwie zanotowała wzrost sprzedaży rok do roku o 13 proc. do 747 mln zł, a marka Modivo - o 67 proc. do 162 mln zł. Firma Modivo osiągnęła marżę brutto na poziomie 43,5 proc. (0,4 pkt proc. więcej niż przed rokiem), 59 mln zł zysku EBITDA i 6,4 proc. marży EBITDA.

Damian Zapłata na czele Modivo od ponad pół roku

Damian Zapłata prezesem Modivo został na początku września ub.r. Zapowiadano wówczas, że jego głównym celem jest wzmocnienie strategicznego rozwoju firmy, w tym projektów na rynkach zagranicznych.

Przedtem przez prawie cztery lata Damian Zapłata był członkiem zarządu i chief commercial officerem w Allegro.pl. Odpowiadał tam za bieżące zarządzanie oraz rozwój strategii dla obszaru komercyjnego, skupiając się na dostarczaniu jak najlepszych ofert oraz na kształtowaniu pozytywnego doświadczenia zakupowego klientów platformy.

Wcześniej przez prawie trzy lata Damian Zapłata był prezesem firmy First Data Polska, do której należy marka Polcard. Przedtem pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w Loyalty Partner Polska, odpowiadając m.in. za rozwój programu lojalnościowego Payback.

W latach 2008-2010 był partnerem w McKinsey & Company, specjalizował się w rynku usług finansowych, firmach z segmentu private equity, branży FMCG oraz handlu detalicznym. Zapłata jest absolwentem Europa Universitaet Viadrina w Niemczech, ukończył również studia MBA na uczelni INSEAD we Francji i Singapurze.

W ub.r. w akcjonariacie Modivo pojawili się Cyfrowy Polsat i wehikuł inwestycyjny szefa InPostu Rafała Brzoski, każdy za 10 proc. akcji zapłacił 500 mln zł. W lipcu ub.r. ustalono, że spółka zależna japońskiego Softbanku, obejmie niezabezpieczone obligacje zamienne na akcje Modivo o wartości 500 mln zł. Softbank wycenił wartość Modivo (equity value) na 6 mld zł.

Ogłaszając w listopadzie ub.r. nową strategię, Grupa CCC zapowiedziała, że do 2025 roku zamierza trzykrotnie zwiększyć przychody, w których e-commerce ma mieć minimum 60 proc. udziałów. Największą linią biznesową firmy stanie się eobuwie, które ma realizować ponad 50 proc. sprzedaży poprzez aplikacje mobilne.

Ponadto firma podtrzymała plan, że w 2022 lub 2023 roku Modivo zadebiutuje na giełdzie.

Dołącz do dyskusji: Prezes Modivo zainwestował 22,8 mln zł w akcje firmy

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Orak
Radzicie sobie redaktorki z pisaniem nazwy firmy?
odpowiedź
User
ąęść
Najciekawszy jest lead w tym tekscie. To jest nawet jakis pomysl na nudna tematyke.
odpowiedź
User
zawer
zmarnowane pieniądze
odpowiedź