SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Money kończy rok 2002 z zyskiem

Money sp. z o.o., właściciel Serwisu Finansowego Money, w 2002 roku osiągnąła po raz pierwszy zysk na działalności operacyjnej – EBITDA, czyli zysk operacyjny powiększony o odpisy amortyzacyjne. Dzięki temu zostało wykonane jedno z podstawowych założeń, jakie zostało postawione przed zarządzającymi na 2002 rok – uzyskanie rentowności na poziomie operacyjnym.

Zmianie uległa struktura przychodów spółki. W chwili obecnej zdecydowaną większość stanowią przychody generowane przez Platformę Transakcyjną Money.pl, największą w tej chwili platformę prezentacji i sprzedaży produktów finansowych on-line. Dwadzieścia dwie instytucje finansowe obecne na Money.pl uruchomiły za pośrednictwem platformy usługi finansowe na kwotę blisko 30 mln zł. Drugim źródłem przychodów spółki pozostała sprzedaż powierzchni reklamowej, przy czym brokerem reklamy pozostaje wciąż sieć Ad.net.

Miniony okazał się przełomowy dla spółki również z innego ważnego powodu. Wortalowi udało się osiągnać pozycję lidera wsród polskich serwisów finansowych. W ciągu roku podwojona została popularność Money.pl – w chwili obecnej wortal odwiedza ponad 180 tysięcy użytkowników miesięcznie*.

Z ważnych dla spółki wydarzeń roku 2002 należy jeszcze wymienić: uzyskanie granta Narodowego Banku Polskiego na organizację akcji edukacyjnej poświęconej oszczędzaniu oraz podpisanie długofalowej umowy o współpracy z Incenti S.A., co wiąże się m.in. z przeniesieniem serwerów Money do nowego data center.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Money kończy rok 2002 z zyskiem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl