SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Monika Borkowska w kolejnym programie TVP Info

Do grona prowadzących „Minęła 20” w TVP Info dołączyła reporterka „Wiadomości” Monika Borkowska. Z Telewizją Polską pożegnał się niedawno jeden z gospodarzy tego magazynu - Bartłomiej Graczak.

Monika Borkowska w "Minęła 20", fot. screen z TVP Info Article

Monika Borkowska jako prowadząca „Minęła 20” zadebiutowała w niedzielnym wydaniu. Innymi gospodarzami programu są Adrian Klarenbach, Ewa Bugała, Magdalena Ogórek, Danuta Holecka, a niektóre wydania prowadził też Miłosz Kłeczek.

W połowie października z tego grona ubył Bartłomiej Graczak, który przygotowywał też materiały do „Wiadomości” oraz współprowadził inne pasma publicystyczne i informacyjne w TVP Info.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jak podawaliśmy jako pierwsi na początku zeszłego tygodnia, Graczak po prawie ośmiu latach pracy żegna się z Telewizją Polską. - Nie rozstaję się z dziennikarstwem i mediami - przekazał nam.

 

Monika Borkowska w „Wiadomościach” i TVP Info

Z centralą Telewizji Polskiej Monika Borkowska jest związana od czerwca br. Przygotowuje materiały do głównego wydania „Wiadomości”, przede wszystkim na temat krajowej polityki. Ponadto w ostatnich miesiącach dołączyła do gospodarzy cyklów publicystycznych „Minęła 8”, „Minęła 9” i „Za czy przeciw” w TVP Info. Przedtem przez kilka lat była reporterką w TVP3 Łódź.

Wcześniej Borkowska była też związana z Kukiz ’15 (jako dyrektor biura prasowego i koordynatorka w powiecie skierniewickim), a jesienią 2018 roku bez powodzenia startowała z listy PiS w wyborach samorządowych, ubiegała się o mandat radnej w Skierniewicach.

Niedawno użytkownik platformy X kolekcjonujący ujęcia z „Wiadomości” przypomniał, że w 2019 roku Monika Borkowska wypowiedziała się w materiale tego programu jako „mieszkanka Skierniewic”. Borkowska tłumaczyła, że mówiła wtedy o sprawie ważnej dla lokalnej społeczności.

Według danych Nielsen Audience Measurement w październiku br. średnia widownia minutowa TVP Info wynosiła 242 170 osób, co dało 4,68 proc. udziału w rynku oglądalności (po spadku rok do roku o 10,9 proc.).

Od kilku lat Telewizja Polska ze względu na treści emitowane w TVP Info i programach informacyjnych jest wśród najgorzej ocenianych mediów w kraju. W niedawnym sondażu państwowego instytutu CBOS działalność Telewizji Polskiej negatywnie oceniło 45 proc. Polaków, a dobrze 39 proc. TVP i Radio Maryja jako jedyni nadawcy zanotowali więcej ocen krytycznych niż pozytywnych, dużo lepiej zostali ocenieni TVN i Polsat.

W marcowym sondażu Ipsos 69 proc. Polaków uznało, że "Wiadomości" TVP nie pokazują prawdy o wydarzeniach w kraju. Program najbardziej wiarygodny jest dla zwolenników PiS, osób w wieku ponad 60 lat i z wykształceniem zawodowym. Z kolei w badaniu na potrzeby raportu Reuters Institute 47 proc. Polaków stwierdziło, że nie ma zaufania do informacji z Telewizji Polskiej, a przeciwną opinię wyraziło 28 proc. TVP wypadała najgorzej w zestawieniu obejmującym czołowych nadawców telewizyjnych, radiowych, marki prasowe i internetowe.

Dołącz do dyskusji: Monika Borkowska w kolejnym programie TVP Info

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Promek
Nowy rząd jeszcze wyrzucić trzeba Holecka Lewandowska Adamczyk Rachon Kleczek Materac Kielczyk Klarenbach
17 14
odpowiedź
User
ja22
"Mieszkanka Skierniewic" chyba poszła do TVPis na ko ncu jej działalności chyba tylko po to, aby się załapać na odprawę. Po co inaczej zatrudniali by ją na 2 miesiące przed końcem tej reżimowej telewizji?
15 13
odpowiedź
User
TVPiS
Kariera nie będzie trwała długo… za to wstyd pozostanie na całe życie.
15 15
odpowiedź