SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Golubińska i Bronowska odchodzą z Publicis Media, Jaśkiewicz-Kundera, Kolenkiewicz, Majecka i Sakowicz w zarządzie

Iwona Jaśkiewicz-Kundera, Magda Kolenkiewicz, Agata Majecka i Anna Sakowicz dołączają do zarządu Publicis Media w Polsce. Z firmą po wielu latach pracy rozstają się natomiast Monika Bronowska oraz Beata Golubińska.

Od lewej: Iwona Jaśkiewicz-Kundera, Magda Kolenkiewicz, Agata Majecka i Anna Sakowicz Article

Obecnie w zarządzie Publicis Media (Starcom, Zenith, Spark Foundry, Blue 449, Performics oraz LiquidThread) zasiadają Piotr Piętka jako chief executive officer, Iwona Jaśkiewicz-Kundera jako chief investment officer, Anna Sakowicz jako chief digital, data&analytics officer, Albert Wyszomirski jako  chief financial officer, Magda Kolenkiewicz jako general manager Starcomu oraz Agata Majecka jako general manager Zenith.

Z Publicis Media odchodzą zasiadające dotychczas w zarządzie Monika Bronowska (chief operating officer) i Beata Golubińska (chief capability oficer). W firmie pozostają do końca października, w tym czasie przekażą swoje obowiązki następcom. Nie ujawniają na razie swoich dalszych planów zawodowych.

Monika Bronowska przed objęciem stanowiska chief operating officera Publicis Media w Polsce przez 5 lat zarządzała ZenithOptimedia Group (obecnie Zenith). Beata Golubińska od 2001 roku była związała się z agencją mediową Starcom, wokół której w kolejnych latach zbudowana została Starcom Mediavest Group (SMG). W ub.r. objęła stanowisko chief capability oficer.

- Powołanie nowych członków zarządu Publicis Media to dla naszej organizacji ważny i przełomowy moment. Zarząd, do którego dołączają Iwona Jaśkiewicz-Kundera, Magda Kolenkiewicz, Agata Majecka i Anna Sakowicz, będzie z ogromną energią kontynuował transformację, jaką rozpoczęliśmy w momencie utworzenia Publicis Media. Wieloletnie doświadczenie, kompetencje digitalowe, technologiczne, analityczne i content marketingowe, które wnoszą do zarządu nowe osoby, gwarantują, że oferta naszych agencji będzie jeszcze ściślej odpowiadać na potrzebę integracji wszystkich usług rozwijających biznes naszych klientów - mówi Piotr Piętka, CEO Publicis Media w Polsce.

Iwona Jaśkiewicz-Kundera rozpoczęła karierę w branży marketingowej w 1999 roku, dołączając do domu mediowego Optimedia. W 2002 roku została dyrektorem działu zakupu w Optimedia. Po 12 latach objęła funkcję chief buying officera ZenithOptimedia i jednocześnie z ramienia ZenithOptimedia odpowiadała za negocjacje w ramach grupy VivaKi. Od ub.r. pełni funkcję chief investment officera Publicis Media, a jej rolą jest tworzenie i realizacja strategii negocjacyjnych całej organizacji. 

Magda Kolenkiewicz jest dyrektorem generalnym Starcomu od 2013 roku. Do agencji tej dołączyła w 2004 roku. Jesienią 2012 roku objęła stanowisko dyrektora mediów ds. obsługi klientów całej agencji. Zasiadała również w global product committee, który w ramach globalnych struktur Starcom Mediavest Group zajmował się tworzeniem strategii rozwoju produktu agencji. Była jurorem w konkursach Media Trendy, Effie Awards, Euro Effie i Festival of Media Global.

Anna Sakowicz jest związana z rynkiem komunikacji marketingowej od ponad 17 lat. Od początku swojej kariery zawodowej pracowała w domu mediowym Mindshare, ostatnio na stanowisku partner invention i członka zarządu. W 2013 rokui dołączyła do Starcom Mediavest Group jako chief digital officer. Wraz z powstaniem Publicis Media (2016 r.) objęła stanowisko chief digital, data&analytics officera. Jako członek zarządu odpowiada za rozwój i integrację kompetencji: Data&Technology&Innovation, Analytics&Insights, Performance oraz Content.

Agata Majecka na czele Zenith stanęła w ub.r.. Wcześniej, jako chief digital officer odpowiadała za rozwój kompetencji digital w ZenithOptimedia Group i zarządzała agencjami Performics (specjalizującej się w performance marketingu) oraz Newcast (realizującej projekty z zakresu branded content). Pełniła również rolę lidera CEE Digital Center of Excellence odpowiadając za wymianę wiedzy z zakresu digital i wsparcie innych biur agencji w regionie CEE we wdrażaniu produktów i usług.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Golubińska i Bronowska odchodzą z Publicis Media, Jaśkiewicz-Kundera, Kolenkiewicz, Majecka i Sakowicz w zarządzie

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
Bardzo to budujące że zarząd firmy stanowią KOBIETY.
17 13
odpowiedź
User
Alfa Feministka
Co tu budującego? Przecież ich szefem jest facet, Piotr Piętka.
19 9
odpowiedź
User
Ciekawe
Ciekawe czy Golubinska odeszła czy ją odeszli?
10 8
odpowiedź