SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Moody’s podwyższył perspektywę ratingu dla Cyfrowego Polsatu

Agencja ratingowa Moody’s Investors Service podwyższyła perspektywę ratingu korporacyjnego Cyfrowego Polsatu do pozytywnej ze stabilnej, utrzymując jednocześnie rating na poziomie Ba2.

Article

W uzasadnieniu agencja Moody’s podała, że podwyższenie perspektywy ratingu związane jest w szczególności z poprawą wskaźników zadłużenia grupy oraz silnym strumieniem przypływów pieniężnych, dzięki któremu grupa w ciągu ostatniego roku aktywnie redukowała zadłużenie.

Pozytywna perspektywa ratingu odzwierciedla oczekiwania Moody’s w zakresie dalszego obniżania zadłużenia i konsekwentnej poprawy wskaźników zadłużenia przez kolejne dwa lata, jak również zakłada brak istotnych zmian w polityce dywidendowej oraz polityce redukcji zadłużenia.

Moody’s widzi możliwość podniesienia ratingu w przypadku osiągnięcia wyznaczonych przez Moody’s progów dla wybranych wskaźników zadłużenia. Negatywną presję na ocenę ratingową mogłoby wywrzeć znaczne pogorszenie wyników operacyjnych bądź jej płynności, jak również wzrost poziomu zadłużenia.

W pierwszym kwartale br. grupa Cyfrowy Polsat zanotowała 2,39 mld zł wpływów ze sprzedaży i 271,4 mln zł zysku netto.

Głównym udziałowcem Cyfrowego Polsatu jest Zygmunt Solorz-Żak, do którego należy 57,89 proc. akcji spółki. Natomiast Hieronim Ruta poprzez firmę Sensor Overseas ma 8,59 proc. akcji. W efekcie Solorz-Żak dostanie 118,7 mln zł dywidendy, a Ruta - 17,6 mln zł.

Zygmunt Solorz znalazł się ostatnio na drugim miejscu Listy Najbogatszych Polakow tygodnika "Wprost" z majątkiem szacowanym na 11,5 mld zł.

 

 

 

Dołącz do dyskusji: Moody’s podwyższył perspektywę ratingu dla Cyfrowego Polsatu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krzempek
Rekomendacja Moody`s dla cyfrowego polsatu to sukces CP, gdyż świadczy o dobrej pozycji tej firmy na naszym rynku, a także przyciąga potencjalnych inwestorów.
odpowiedź
User
Piotrek
Racja, ale ta pozycja CP bierze się głównie stąd, że to największy i najlepszy operator tv w naszym kraju. Ludzie się do CP garną m.in. dlatego, że potrafi fajnie połączyć usługi tv z telefonią czy netem mobilnym.
odpowiedź