SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Morizon negocjuje przejęcie firmy obsługującej handel nieruchomościami

Spółka Morizon, wydawca m.in. serwisów Morizon.pl, Nportal.pl, Domy.pl i Oferty.net, zaczęła negocjacje na wyłączność dotyczące firmy zajmującej się obsługą transakcji na rynku nieruchomości.

Article

W komunikacie giełdowym Morizon podał, że na mocy podpisanego listu intencyjnego ma wyłączność negocjacyjną przez najbliższe sześć tygodni. Potem strony mogą dalej prowadzić negocjacje, ale już bez wyłączności. Nie ustalono, czy ewentualne kupno firmy nastąpi poprzez przejęcie jej udziałów czy w innej formie.

Nie podano żadnych dalszych informacji o spółce, którą chce kupić Morizon, ani prognozowanej wartości tej transakcji.

Morizon to już nie tylko wydawca serwisów nieruchomościowych

Grupa kapitałowa Morizon jest właścicielem serwisów Morizon.pl, Nportal.pl (kupionego w 2013 roku razem z firmą Media Nieruchomości) oraz Domy.pl, Oferty.net, Komercyjne.pl i Noweinwestycje.pl (przejętych w styczniu 2014 roku razem ze spółką Melog.com). Na wszystkich tych stronach publikowane są ogłoszenia sprzedaży i wynajmu nieruchomości oraz oferowane inne związane z tym usługi.

W kwietniu ub.r. Morizon kupił spółkę FinPack (płacąc 1,48 mln zł za 32 proc. udziałów i pakiet swoich akcji za pozostał 68 proc.) zajmującą się pośrednictwem kredytowym oraz sprzedażą oprogramowania wykorzystywanego do udzielania kredytów.

W pierwszym kwartale ub.r. grupa Morizon zanotowała 5,29 mln zł wpływów ze sprzedaży (wobec 3,58 mln zł rok wcześniej), 4,6 mln zł kosztów operacyjnych (przed rokiem: 2,99 mln zł) oraz 500 tys. zł zysku netto (o 66 tys. zł więcej niż rok wcześniej). W całym ub.r. miała 17,06 mln zł wpływów ze sprzedaży i 1,44 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Morizon negocjuje przejęcie firmy obsługującej handel nieruchomościami

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tom
od pewnego czasu obserwuję tę spółkę. W zaskakujący sposób budują wokół głównej działalności szereg dodatkowych usług. Niestety do otodom jeszcze im daleko.
8 8
odpowiedź
User
tom
od pewnego czasu obserwuję tę spółkę. W zaskakujący sposób budują wokół głównej działalności szereg dodatkowych usług. Niestety do otodom jeszcze im daleko.
8 8
odpowiedź
User
Kris
Właśnie nie! Pośrednicy chcą korzystać tylko z sensownych portali które przesyłają realne zapytania od klientów i osób sprzedających nieruchomości. Co z tego że w pierwszch 24 godzinach twoje ogłoszenie
odwiedzi 600 osób i masz 50 odsłon telefonów skoro nie ma żadnego odzewu ze strony realnych osób?
10 9
odpowiedź
User
kiti
Na fb jest "burza", że niby Morizon przejmie teraz jakieś duże biuro nieruchomości, o czym niby informuje ten artykuł.... Serio ludzie utracili już całkowicie zdolność czytania ze zrozumieniem... Albo umyślnie prowokują bezsensowne dyskusje.
"firma zajmująca się obsługą transakcji na rynku nieruchomości" - czy to określenie tyczy się wyłącznie firmy zajmującej się obrotem nieruchomościami, czyli pośrednika, biura nieruchomości? Czy może raczej bliżej do firmy zajmującej się kredytami i finansami?
8 8
odpowiedź
User
Logan
Kreydyty i finanse już kupili:)
8 8
odpowiedź