SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Motorola szykuje ekran który sam się naprawi

Według nieoficjalnych informacji Motorola pracuje nad wyświetlaczem do smartfonów, który będzie miał zdolność samodzielnej naprawy. Ekran zostanie zbudowany ze specjalnego materiału zdolnego do usunięcia drobnych pęknięć i zarysowań.

Article

Informacje na temat wynalazku nad którym pracuje Motorola zostały ujawnione na podstawie dokumentacji patentowej złożonej przez firmę w amerykańskim urzędzie.

Z ujawnionych w projekcie danych wynika, że przyszły model wyświetlacza planowany przez Motorolę ma posiadać zdolność samodzielnego usunięcia niektórych drobnych uszkodzeń ekranu, przede wszystkim zarysowań które mogą się na nim pojawić po dłuższym użytkowaniu.

System składa się z kilku elementów, z których kluczowy jest ekran zbudowany z użyciem specjalnego polimeru posiadającego cechę zapamiętywania kształtu. Kolejnym elementem jest aplikacja, która po włączeniu będzie podgrzewać te obszary wyświetlacza na których zostaną wykryte anomalie w postaci drobnych pęknięć czy zarysowań.

Po wzroście temperatury polimerowy ekran ma powrócić do swojego pierwotnego stanu, a uszkodzenia zniknąć. W dokumentacji patentowej podkreślono jednak, że cały proces automatycznej naprawy może zająć dłuższy czas, nie zostaną też w ten sposób usunięte poważne usterki wyświetlacza, takie jak rozległe i głębokie pęknięcia powłoki.

Na razie nie wiadomo kiedy pierwsze modele Motoroli z nowatorskimi ekranami miałyby trafić na rynek. Najnowsze modele smartfonów Moto G5 oraz Moto G5 Plus zostały zapowiedziane przez Motorolę na wrzesień br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Motorola szykuje ekran który sam się naprawi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl