SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MSP chce z dywidend nawet więcej niż ok. 3 mld planowane w budżecie

Skarb Państwa oczekuje, że z dywidend z zysku spółek za 2008 rok otrzyma więcej od około 3 mld zaplanowanych w budżecie, wynika ze środowej wypowiedzi ministra skarbu Aleksandra Grada.

"Mamy w budżecie zapisanych ok. 3 mld zł. Do tej pory traktowałem to jako maksimum, a teraz traktuję jako absolutne minimum. Będziemy poszukiwali wyższych kwot, mamy na to takie pomysły i sposoby żeby nie zaszkodzić spółkom" - powiedział Grad w radio Tok FM w środę. Minister zastrzegł, że jeśli jakaś spółka miałaby mieć kłopoty z powodu wypłaty dywidendy, to albo dywidendy nie będzie, albo SP zabezpieczy firmę poprzez gwarancje, poręczenia, tak aby miała płynność finansową.

Grad poinformował, że sprawa wypłaty dywidendy przez PKO BP nie jest jeszcze przesądzona "Dopiero ją rozważamy. Musimy na to patrzeć w kontekście dokapitalizowania tego banku" - podkreślił.

W ubiegłym tygodniu wiceminister skarbu Joanna Schmid poinformowała, że MSP podejmie decyzje dotyczące dywidendy z PKO Banku Polskiego po otrzymaniu dokumentów korporacyjnych w tej sprawie, przed czerwcowym walnym zgromadzeniem.

Wcześniej w maju wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik zapowiadał, że MSP chce pobrać dywidendę z PKO BP, ale w takiej wysokości, by nie naruszyć interesów spółki.

W ujęciu jednostkowym, w 2008 roku bank miał 2881,26 mln zł zysku netto wobec 2719,99 mln zł zysku rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MSP chce z dywidend nawet więcej niż ok. 3 mld planowane w budżecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl