SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MSP dopuścił pięciu inwestorów do negocjacji w sprawie nabycia akcji Enei

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) rozpoczęło negocjacje z wybranymi inwestorami w sprawie sprzedaży 51% akcji spółki Enea, poinformował resort na swojej stronie internetowej.  MSP dopuściło do negocjacji pięciu, z sześciu inwestorów, którzy złożyli oferty wstępne.

MSP dopuścił pięciu inwestorów do negocjacji w sprawie nabycia akcji Enei

„MSP informuje o rozpoczęciu kolejnego etapu sprzedaży akcji Enea czyli o podjęciu negocjacji z wybranymi inwestorami, którzy do 13-go sierpnia 2010r. złożyli oferty wstępne na nabycie 51% akcji spółki” – czytamy w komunikacie.

Wcześniej resort poinformował, że otrzymał sześć ofert na akcje Enei. MSP zaprosiło inwestorów do negocjacji w sprawie sprzedaży co najmniej 225,1 mln akcji Enei, stanowiących 51% kapitału zakładowego pod koniec czerwca. Pierwotnie termin składania ofert był wyznaczony na 28 lipca, później przesunięto go na 13 sierpnia.

„Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym 28 czerwca, w wyniku negocjacji wyłoniony zostanie inwestor, z którym MSP zawrze umowę zobowiązującą go do kupna wszystkich zbywanych przez Skarb Państwa akcji spółki. Przedmiotem negocjacji będzie również zobowiązanie inwestora do nabycia od uprawnionych pracowników akcji spółki po jednostkowej cenie nie niższej niż jednostkowa cena za akcje spółki należące do Skarbu Państwa” – czytamy dalej.

Minister Skarbu Państwa podjął decyzję, że do kolejnego etapu prywatyzacji dopuszczonych zostało 5 potencjalnych inwestorów.

W lutym br. MSP sprzedało 16,05% akcji Enei na giełdzie za 1,13 mld zł.

W połowie października ub.r. MSP zakończyło postępowanie w sprawie zbycia 67,05% akcji Enei po tym, jak niemiecka spółka RWE AG - jedyny podmiot, z którym toczyły się rozmowy - zawiadomiło resort, iż nie złoży oferty ostatecznej.

Najwięksi akcjonariusze spółki to: Skarb Państwa (60,43%, w tym 9,43% to akcje "pracownicze" do zbycia nieodpłatnie) i Vattenfall AB (18,67%).

  • Więcej informacji:
  • Enea
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MSP dopuścił pięciu inwestorów do negocjacji w sprawie nabycia akcji Enei

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl