SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MSP: Majowa oferta publiczna PZU może objąć min. 22 proc. akcji

Eureko zadeklarowało, że w ofercie publicznej PZU (planowanej na maj) sprzeda co najmniej 17 proc. akcji polskiego ubezpieczyciela - bezpośrednio lub poprzez spółkę celową Kappa (do której wyniósł 10% z posiadanych 33% akcji PZU, a Skarb Państwa - 5% z 50%).

Dodatkowo, także MSP rozważa zaoferowanie do 5% akcji z posiadanego pakietu.

"Eureko zadeklarowało, że podczas debiutu PZU sprzeda nie mniej niż 17% akcji spółki, bezpośrednio lub za pomocą spółki celowej Kappa SA. Wobec dobrej koniunktury na rynkach kapitałowych Skarb Państwa rozważa możliwość sprzedaży dodatkowych akcji ze swojej puli" - głosi komunikat.

Resort dodał, że decyzja co do ewentualnej sprzedaży i liczby oferowanych akcji "zostanie ustalona w oparciu o analizę popytu i ceny, przy założeniu utrzymania kontroli strategicznej Skarbu Państwa nad PZU".

W połowie marca (kilka dni po złożeniu przez PZU prospektu emisyjnego) wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik zapowiadał, że część oferty publicznej ubezpieczyciela zostanie skierowana do krajowych inwestorów indywidualnych (1/3 oferty) i instytucjonalnych. Potwierdził on wówczas, że IPO obejmie 20% akcji PZU (14,9% posiadanych przez spółkę Kappa i 5% sprzedawanych przez Eureko).

Wcześniej w tym tygodniu wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz podtrzymał plan wprowadzenia PZU na GPW do połowy maja br.

Dołącz do dyskusji: MSP: Majowa oferta publiczna PZU może objąć min. 22 proc. akcji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl