SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MSP: prywatyzacja spółek chemicznych pod koniec III kw.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) chce wznowić procesy prywatyzacyjne spółek z branży chemicznej pod koniec III kw. br i przewiduje dla nich - z wyjątkiem ZAK - tryb publicznych zaproszeń do negocjacji, podał resort w komunikacie. Wiceminister skarbu Adam Leszczyński zapowiedział, że MSP liczy na finalizację tych procesów na przełomie I/ II kw. 2012 roku.

MSP: prywatyzacja spółek chemicznych pod koniec III kw.

"Ministerstwo Skarbu Państwa ponownie rozpocznie w br. procesy prywatyzacyjne spółek branży chemicznej, w których jest akcjonariuszem. W celu zbycia akcji tych spółek Ministerstwo zamierza wykorzystać indywidualne ścieżki ich prywatyzacji i przeprowadzić procesy w trybie publicznych zaproszeń do negocjacji. Rozpoczęcie procedur planowane jest na koniec III kwartału br." - głosi komunikat.

Resort podał, że wyjątkiem będzie mniejszościowy pakiet nienotowanych na GPW akcji ZAK (d. Zakłady Azotowe Kędzierzyn), w odniesieniu do których MSP planuje podjęcie negocjacji mających na celu jego zbycie na rzecz większościowego akcjonariusza - ZAT (d. Zakłady Azotowe Tarnów-Mościce).

"W przypadku braku porozumienia, SP wystawi posiadany pakiet akcji do sprzedaży w trybie publicznym" - czytamy dalej w komunikacie.

"Chcemy rozpocząć te prywatyzacje jeszcze przed końcem III kwartału, czyli de facto we wrześniu. […] Zakładam, że cały proces będzie tym razem trwał nie dłużej niż pół roku. Sprzedaż nastąpiłaby zatem na przełomie I i II kwartału 2012 r." - powiedział Leszkiewicz w wywiadzie dla "Parkietu".

Skarb Państwa posiada nadal 52,56% ZAT, 36,68% Ciechu, 59,43% Polic i 50,67% Puław.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MSP: prywatyzacja spółek chemicznych pod koniec III kw.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl