SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MSP sprzedaje 53 proc. akcji Grupy Lotos

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zaprosiło inwestorów - do negocjacji w sprawie sprzedaży 69.076.392 akcji, stanowiących 53,19% kapitału Grupy Lotos (czyli wszystkich akcji znajdujących się w posiadaniu Skarbu Państwa).

"Minister Skarbu Państwa [...] zaprasza wszystkie zainteresowane podmioty, ze szczególnym uwzględnieniem tych, których przedmiot działalności obejmuje górnictwo ropy naftowej do negocjacji w sprawie nabycia 69.076.392 akcji o wartości nominalnej 1 zł każda, należących do Skarbu Państwa, stanowiących 53,1875% kapitału zakładowego Grupa Lotos" – głosi ogłoszenie.

Resort udostępni potencjalnym inwestorom memorandum informacyjne na temat spółki w terminie od 15 grudnia 2010 r. do 31 stycznia 2011 roku. Termin składania odpowiedzi na publiczne wezwanie do negocjacji upływa 4 lutego 2011 roku, podano także. MSP poinformuje inwestorów o swojej decyzji do 18 lutego.

Przedstawiciele MSP zapowiadali wcześniej, że resort zaprosi inwestorów do negocjacji w sprawie Grupy Lotos w październiku i liczy na sfinalizowanie transakcji w przyszłym roku.

„Zbycie przez Skarb Państwa akcji spółki nastąpi po zatwierdzeniu oferty przez Radę Ministrów z jednoczesną zmianą w dokumentach: Polityka energetyczna Polski do 2030 r. oraz Polityka Rządu RP dla przemysłu naftowego w Polsce, uwzględniającą planowane zbycie akcji spółki" – czytamy dalej w ogłoszeniu.

W lipcu resorty skarbu i gospodarki osiągnęły porozumienie w sprawie zmiany rządowego programu dla sektora paliwowego tak, aby umożliwić znalezienie inwestora strategicznego dla Grupy Lotos. Po otrzymaniu ofert na Lotos, MSP poprosi Radę Ministrów o zgodę na ewentualną transakcję.

Rządowa strategia dla sektora paliwowego zawiera zapis, według którego Skarb Państwa powinien mieć powyżej 50%.

Grupa Lotos miała 603,05 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2010 roku wobec 118,97 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 8658,74 mln zł wobec 6164,50 mln zł rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: MSP sprzedaje 53 proc. akcji Grupy Lotos

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ciastek
zobacz sobie tutaj

http://mimk.pl
odpowiedź