SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MSP: termin składania ofert na kupno akcji spółki Enea do 13 sierpnia

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) przesunęło termin składania ofert na kupno 51% akcji spółki Enea na 13 sierpnia z 28 lipca, poinformowało MSP w piątek.

MSP: termin składania ofert na kupno akcji spółki Enea do 13 sierpnia

"Termin składania pisemnych odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia akcji spółki przez potencjalnych inwestorów, którzy odebrali memorandum inwestycyjne, został przedłużony do dnia 13 sierpnia 2010 r. do godziny 12:00 czasu warszawskiego" - czytamy w komunikacie.

Pierwotnie termin składania ofert był wyznaczony na 28 lipca.

MSP podało, że w konsekwencji zmiany terminu składania ofert, przedłużeniu ulegają również inne związane z zaproszeniem do negocjacji terminy. "(…) do dnia 12 sierpnia 2010 r. termin, do którego potencjalni inwestorzy mogą zgłaszać zainteresowanie zakupem zbywanych akcji, oraz do dnia 24 sierpnia 2010 r. termin, w którym potencjalni inwestorzy, którzy złożyli odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia akcji spółki, zostaną poinformowani o decyzji Ministra Skarbu Państwa w sprawie rozpatrzenia złożonych odpowiedzi" - czytamy dalej w komunikacie.

Pierwotnie terminy te były ustalone na odpowiednio: na 27 lipca i 16 sierpnia.

W końcu czerwca MSP zaprosiło inwestorów do negocjacji w sprawie sprzedaży co najmniej 225,1 mln akcji Enei, stanowiących 51% kapitału zakładowego.

W środę wiceminister skarbu odpowiedzialny za prywatyzacje energetyki, Jan Bury, poinformował, że kilkanaście podmiotów odebrało memorandum informacyjne w sprawie sprzedaży co najmniej akcji spółki energetycznej Enea.

W połowie czerwca Bury informował, że resort skarbu planuje zamknięcie sprzedaży akcji Enei w drodze negocjacji z inwestorami na przełomie 2010 i 2011 r.

W lutym br. MSP sprzedało 16,05% akcji Enei na giełdzie za 1,13 mld zł.

W połowie października ub.r. MSP zakończyło postępowanie w sprawie zbycia 67,05% akcji Enei po tym, jak niemiecka spółka RWE AG - jedyny podmiot, z którym toczyły się rozmowy - zawiadomiło resort, iż nie złoży oferty ostatecznej.

Najwięksi akcjonariusze spółki to: Skarb Państwa (60,43%, w tym 9,43% to akcje "pracownicze" do zbycia nieodpłatnie) i Vattenfall AB (18,67%).

  • Więcej informacji:
  • Enea
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MSP: termin składania ofert na kupno akcji spółki Enea do 13 sierpnia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl