SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MSP zaprasza do negocjacji ws. sprzedaży 51 proc. akcji spółki Enea

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zaprosiło inwestorów do negocjacji w sprawie sprzedaży co najmniej 225,1 mln akcji notowanej na GPW spółki Enea, stanowiących 51% kapitału zakładowego, podał resort w komunikacie w poniedziałek.

MSP zaprasza do negocjacji ws. sprzedaży 51 proc. akcji spółki Enea

"Termin składania pisemnych odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia akcji spółki przez potencjalnych inwestorów, którzy odebrali memorandum upływa w dniu 28 lipca 2010 roku o godzinie 12:00 czasu warszawskiego" - czytamy w komunikacie. Wcześniej, do 27 lipca, zainteresowane podmioty mogą otrzymać memorandum informacyjne o spółce.

MSP podało, że potencjalni inwestorzy, którzy złożą odpowiedź na publiczne zaproszenie do negocjacji, zostaną poinformowani w formie pisemnej do dnia 16 sierpnia 2010 roku o decyzji ministra skarbu w sprawie rozpatrzenia złożonej odpowiedzi.

"Przedmiotem negocjacji będzie w szczególności cena za zbywane akcje oraz struktura transakcji zapewniająca zbycie przez Skarb Państwa wszystkich zbywanych akcji oraz zobowiązanie do nabycia od uprawnionych pracowników" - czytamy dalej.

MSP przewiduje zbycie akcji poprzez wezwanie na sprzedaż akcji ogłoszone przez inwestora, który zostanie wybrany w negocjacjach.

W połowie czerwca wiceminister skarbu Jan Bury informował, że resort skarbu planuje zamknięcie sprzedaży akcji Enei w drodze negocjacji z inwestorami na przełomie 2010 i 2011 r.

Pod koniec ub.r. przedstawiciele MSP zapowiadali, że sprzedaż większościowego pakietu Enei inwestorowi branżowemu może zakończyć się w maju-czerwcu.

W lutym br. MSP sprzedało 16,05% akcji Enei na giełdzie za 1,13 mld zł.

W połowie października ub.r. MSP zakończyło postępowanie w sprawie zbycia 67,05% akcji Enei po tym, jak niemiecka spółka RWE AG - jedyny podmiot, z którym toczyły się rozmowy - zawiadomiło resort, iż nie złoży oferty ostatecznej.

Najwięksi akcjonariusze spółki to: Skarb Państwa (60,43%, w tym 9,43% to akcje "pracownicze" do zbycia nieodpłatnie) i Vattenfall AB (18,67%).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MSP zaprasza do negocjacji ws. sprzedaży 51 proc. akcji spółki Enea

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl