SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Multimedia Polska prowadzi rozmowy o akwizycjach spółek z 50 tys. abonentów

Spółka Multimedia Polska prowadzi zaawansowane rozmowy nt. przejęć firm mających ok. 50 tys. abonentów, poinformował prezes Andrzej Rogowski w środę. Nie wykluczył, że w ciągu całego roku spółka może przejąć operatorów mających znacznie więcej abonentów.

"Takie plany są" - powiedział Rogowski zapytany o akwizycje. Dodał, że zaawansowane rozmowy dotyczą firm z 50 tys. klientów. Uzupełnił, że w perspektywie całego roku ta wartość może się nawet zwielokrotnić, ale zastrzegł, że zagadnienie akwizycji jest trudno przewidywalne.

Na przejęcie firm z którymi rozmawia Multimedia Polska, spółka może przeznaczyć 25-50 mln zł.

W 2010 r. spółka wydała na akwizycje 16,6 mln zł, a wartość całego capex wyniosła 169 mln zł. Rogowski poinformował, że w tym roku capex może mieć podobną wartość.

Narastająco w I-IV kw. 2010 roku spółka miała 82,64 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 64,13 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 567,22 mln zł wobec 526,32 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Multimedia Polska prowadzi rozmowy o akwizycjach spółek z 50 tys. abonentów

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jerry
Multimedia muszą się uczyć od operatorów sieci komórkowych. Jeśli chcę zmienić sieć np. przejść z Orange do Ery (choć na rynku jest bardziej ekspansywny operator:) to konsultanci Ery załatwiają za mnie wszystkie papiery. Od pół roku chcę - bezskutecznie - przejść z Aster do Multimediów, dostaję tony ulotek, ale nikt mi nie chce pomóc w załatwieniu formalności... A ja nie mam takiej mobilności, żeby chodzić po biurach. Ani czasu.
odpowiedź
User
Jet10
50 tyś? Już w Polsce nie ma frajerów co sprzedają swoje sieci za 100 USD lub skorumpowanych prezesików spółdzielni mieszkaniowych.
odpowiedź
User
Marcin
Prowadzą rozmowy czy straszą nakładką na sieć małych operatorów?. Raczej to drugie.
odpowiedź