SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firma MWE Networks uruchomiła nowy multipleks DVB-T. „Emisja programu w jakości 4K”

W czwartek, 4 lipca br. o godz. 16.00 firma MWE Networks na terenie Szczecina uruchomiła nowy multipleks DVB-T - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Aktualnie dostępne są na nim trzy kanały własne nadawcy Power TV, Nuta.TV i TVR, a w przyszłości testowo na nim udostępniony zostanie kanał Ultra TV 4K.

Michał WinnickiArticle

Multipleks został uruchomiony na kanale nr 39 w paśmie UHF, dzięki czemu odbiór sygnału możliwy jest na każdej antenie naziemnej i w każdym odbiorniku DVB-T. Antena dookólna została zamontowana na maszcie biurowca Pazim, który zlokalizowany jest w centralnej części Szczecina.

- Początkowo sygnał będzie nadawany z obniżoną mocą, która zostanie wkrótce zwiększona do docelowych parametrów 1KW ERP - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki, właściciel MWE Networks.

Jak informuje nas Michał Winnicki, szczeciński multipleks będzie miał charakter eksperymentalny. - Ma zbadać możliwość uatrakcyjnienia naziemnej telewizji cyfrowej poprzez emisje lokalne oraz emisję programu w jakości 4K - mówi.

Na początek w multipleksie MWE Networks pojawiły się trzy kanały własne nadawcy: muzyczne stacje Power TV i Nuta.TV oraz poświęcona stylowi życia telewizja TVR. W późniejszym czasie oferta zostanie rozszerzona o kolejne stacje telewizyjne. Testowo na tym MIX-ie ma zacząć nadawać także kanał Ultra TV 4K (stacja ta jak na razie znajduje się w ofercie sieci kablowych, m.in. Vectry).

Firma Michał Winnicki Entertainment pozwolenie na uruchomienie nowego multipleksu otrzymała we wtorek, 2 lipca br. - Niezwłocznie po jego otrzymaniu przystąpiliśmy do montażu nadajnika - zdradza nam szef MWE Networks.

- Nadawanie w naziemnej telewizji cyfrowej to ogromny prestiż i nobilitacja dla naszej firmy. Staraliśmy się o to od prawie 6 lat. Spełniło się właśnie jedno z moich największych marzeń - nasze własne kanały telewizyjne są dostępne w Szczecinie we wszystkich sieciach kablowych, platformach satelitarnych oraz w końcu także w naziemnej telewizji cyfrowej - zdradza portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki.

Winnicki nie ujawnia jednak kosztów uruchomienia szczecińskiego multipleksu. - Mogę tylko zdradzić, że antenę i nadajnik kupiliśmy od dystrybutora na własność, co przełoży się na opłacalność w dłuższej perspektywie czasu - informuje nas. - Mamy długofalowe plany związane z DVB-T i DVB-T2 - dodaje.

Projekt powstał we współpracy z UKE oraz KRRiT, a część techniczna wspierana jest przez spółkę MWE Teleport (będącą operatorem dolnośląskiego multipleksu DVB-T MUX L4) oraz jej podwykonawców.

- Szczecin i okolice będą poligonem doświadczalnym do testów nowych modulacji i form transmisji w naziemnej telewizji cyfrowej. Połączone siły MWE Networks i MWE Teleport mają przetestować wydajność nowych kodeków, takich jak HEVC (h265) i AAC oraz ich kompatybilność z telewizorami i dekoderami - mówi Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki.

Promocja nowego multipleksu ma ruszyć we wrześniu. - Chcemy wtedy zorganizować dużą kampanię outdoorową, internetową i radiową. Do tego czasu będziemy mieli uruchomioną maksymalną moc nadawania, w pełni zmierzony zasięg, a ludzie wrócą z wakacji do domów i zasiądą przed telewizorami - informuje nas. - Taka sama kampania jest planowana dla MUX L4 na Dolnym Śląsku - zdradza.

Dołącz do dyskusji: Firma MWE Networks uruchomiła nowy multipleks DVB-T. „Emisja programu w jakości 4K”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Obserwator
Gratulacje uważam że właśnie wy powinniście mieć sieć lokalnych muxow NTC w całej Polsce w dużych i średnich aglomeracjach. Marzy mi się taka sieć jak kiedys miała Polonia 1. W każdym mieście stacja z lokalnymi serwisami info blisko ludzi i ich spraw. Kanał uniwersalny dzielony na pasma lokalne konkurencja dla TVP3. Ale wiem to kosztuje wiem że Michał ma.wszystko policzone zna się na tym. Gratulacje i powodzenia.
odpowiedź
User
dercy
NAJLEPSZA MIŁOŚĆ ONLINE SPELL CASTER, ABY UZYSKAĆ ​​SWÓJ EX LOVER, MĘŻCZYZNA, ŻONA, DZIEWCZYNA LUB POWRÓT CHŁOPA. DODAJ GÓRĘ NA WHATSAPP: +2349083639501
Cześć wszystkim Jestem Darcy lyne i jestem tutaj, aby podzielić się wspaniałą pracą, którą dr Nosa dla mnie zrobił. Po 5 latach małżeństwa z moim mężem z dwójką dzieci, mój mąż zaczął zachowywać się dziwnie i wychodzić z innymi kobietami i okazywał mi zimną miłość, kilkakrotnie groził, że się ze mną rozwiedzie, jeśli ośmielę się go zapytać o jego romans z innymi kobietami, był całkowicie zdruzgotany i zdezorientowany, dopóki mój stary przyjaciel nie powiedział mi o rzucającym zaklęcie w Internecie o nazwie Dr..nosakhare, który pomaga ludziom w związku i problemie małżeństwa przez moc zaklęć miłosnych, początkowo wątpiłem, czy coś takiego istnieje, ale postanowiłem spróbować, kiedy się z nim skontaktuję, pomógł mi rzucić zaklęcie miłosne iw ciągu 48 godzin mój mąż wrócił do mnie i zaczął przepraszać, teraz przestał wychodzić z innymi kobietami i jego ze mną na dobre i prawdziwe . Skontaktuj się z tym świetnym zaklinaczem zaklęć miłosnych, aby rozwiązać swój związek lub problem małżeństwa
-Email-blackmagicsolutions95@gmail.com
 lub Zadzwoń lub WhatsApp: +2349083639501
Skontaktuj się z nim, aby uzyskać następujące informacje:
(1) Jeśli chcesz odzyskać swojego byłego współmałżonka.
(2) Chcesz zostać awansowany w swoim biurze.
(3) Chcesz, żeby kobiety / mężczyźni biegali za tobą.
(4) Jeśli chcesz mieć dziecko.
(5) Chcesz być chroniony duchowo.
(6) Pomóż wyprowadzić ludzi z więzienia
kjfdhwjfk
odpowiedź
User
Widz
Potworzę to, co pisałem kiedyś w komentarzach: skąd on ma na to pieniądze? Z reklam na rozliczanych na marnych kanałach, których nikt nie ogląda?
odpowiedź