SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Meta wprowadza multiprofile na Facebooku

Użytkownicy Facebooka mogą od teraz tworzyć w serwisie wiele profili do różnych celów, na przykład jeden do kontaktów z przyjaciółmi i rodziną, a drugi do rozwijania zainteresowań itp. Każdy profil będzie miał unikalny kanał z odpowiednimi treściami i będzie można łatwo przełączać się między profilami bez konieczności przelogowania.

Meta wprowadza nową funkcję na Facebooku - Additional Personal Profiles (Wiele Profili Osobistych), dzięki której użytkownicy będą mogli w łatwy sposób decydować, jakie treści udostępniają i z kim je dzielą, oddzielając różne aspekty swojego życia.

 
Niezależnie od tego, czy użytkownik jest nowy na Facebooku, czy też korzysta z platformy od dawna, może na przykład oddzielić relacje osobiste od zawodowych lub zachować jeden profil o charakterze bardziej prywatnym, a drugi związany np. z działalnością zawodową.

Zobacz: Nowe kolory na Facebooku

Do tej pory Meta oferowała wiele sposobów pozwalających na wybranie konkretnej grupy odbiorców, którzy widzą udostępnioną treść na Facebooku. Jednak po eksperymentach z wieloma profilami w ciągu ostatniego roku wiele użytkowników stwierdziło, że Additional Personal Profiles (Wiele Profili Osobistych) pozwala na większą przejrzystość i pomaga czuć się swobodniej. 

Główny profil na Facebooku musi mieć nazwę, którą użytkownik posługuje się na co dzień. Użytkownicy mogą natomiast wybrać dowolną nazwę dla swoich dodatkowych profili o ile nie naruszają one zasad opisanych na stronie.

Możliwość tworzenia wielu profili osobistych zaczyna być teraz wdrażana globalnie i będzie kontynuowana w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Na koniec czerwca br. z Facebooka przynajmniej raz w miesiącu korzystało na całym świecie 3,03 mld internautów, a codziennie - 2,06 mln. Rok wcześniej było to odpowiednio 2,93 i 1,97 mln.

Dołącz do dyskusji: Meta wprowadza multiprofile na Facebooku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kiri
Facebook powoli odchodzi do lamusa. To już tylko słup ogloszeniowy i zbiorowiska ludzi wiecznie fałszywie uśmiechniętych.
10 1
odpowiedź
User
Mikołaj
face jak x, idzie w odstawkę i dobrze, bo po co komu, wczorajszy dzień ?
8 0
odpowiedź