SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mumio w kampanii „Wystarczy Chwila” zachęca do wspierania osób niepełnosprawnych intelektualnie (wideo)

Aktorzy z grupy teatralnej Mumio zostali ambasadorami kampanii społecznej „Wystarczy Chwila”, organizowanej przez Fundację L’Arche. Celem akcji jest rozpowszechnianie wiedzy na temat działalności Fundacji i zachęcanie  społeczeństwa do  wspierania osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Article

Kampania „Wystarczy Chwila” ma na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jednocześnie ma pokazać, że naprawdę niewiele trzeba, by włączyć się w pomoc drugiemu człowiekowi. Organizatorzy chcą także zachęcić do pomocy finansowej na rzecz Fundacji. Potrzebne są pieniądze na bieżące utrzymywanie istniejących domów oraz na organizację nowego w Warszawie.

Spot telewizyjny z udziałem aktorów będzie emitowany w stacjach regionalnych i ogólnopolskich.

W Polsce mieszka ponad 100 tysięcy osób z niepełnosprawnością intelektualną, które nie mają możliwości samodzielnego życia, a z czasem tracą opiekę swoich rodziców. Fundacja L’Arche tworzy dla nich małe domy, zapewnia wsparcie jak w rodzinie i umożliwia pozostanie w swoim środowisku. Fundacja należy do międzynarodowej federacji, która działa na całym świecie. Obecnie istnieje 147 wspólnot L’Arche w 35 krajach. W Polsce prowadzi domy stałego zamieszkania w Śledziejowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie

Dołącz do dyskusji: Mumio w kampanii „Wystarczy Chwila” zachęca do wspierania osób niepełnosprawnych intelektualnie (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
j
Każdy kto w Polsce żyje wie, że w tym kraju niepełnosprawnych umysłowo jest dużo więcej niż sto tysięcy tylko sobie z tego sprawy nie zdają.
odpowiedź