SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mundial 2022 w Wirtualnej Polsce

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej będą relacjonowane w serwisie WP SportoweFakty i w sportowej części o2.pl (Wirtualna Polska Holding). Specjalny moduł pojawi się też na stronie głównej WP. O zmaganiach piłkarzy prosto z Kataru informować będą wysłannicy Dariusz Faron, Mateusz Skwierawski i Paweł Kapusta.

Article

Redakcja przygotowała dla użytkowników program na żywo poświęcony turniejowi – „Prosto z Mistrzostw”. Emitowany będzie od 20 listopada, codziennie o godzinie 10.30 i po meczach Polaków. W nim komentarze, analizy, statystyki, czyli wszystko, co najważniejsze dla kibica piłki nożnej w atrakcyjnej oprawie wizualnej.

Prowadzącym będzie Marcin Musiał i, w zastępstwach, Dariusz Tuzimek. Porozmawiają oni z ekspertami, między innymi: Michałem Pazdanem, Łukaszem Gikiewiczem, Radosławem Gilewiczem, Michałem Listkiewiczem, Piotrem Żelaznym.

W trakcie trwania programu, podczas łączeń na żywo, najświeższe informacje przekażą wysłannicy WP do Kataru: Dariusz Faron, Mateusz Skwierawski i Paweł Kapusta.
 

„Wielkie imprezy sportowe, takie jak Igrzyska Olimpijskie czy piłkarskie mistrzostwa świata, to zawsze dla naszej redakcji święto, ale też duże wyzwanie. Przy mundialu w WP będzie łącznie pracowało kilkadziesiąt osób: dziennikarzy, wydawców, producentów, pracowników studia. Zapewnimy turniejowi oprawę godną lidera sportowego internetu w Polsce” – komentuje Paweł Kapusta, zastępca redaktora naczelnego Wirtualnej Polski.

„To najważniejsza impreza czterolecia w najpopularniejszej dyscyplinie sportowej na świecie. Dla nas stanowi nie tylko wyzwanie, ale też przestrzeń do popisu. Ciąży na nas odpowiedzialność przedstawienia użytkownikom pełnego spektrum informacji podanych w sposób atrakcyjny - tak szybko, jak to możliwe. Z drugiej strony materiały muszą odznaczać się wysoką jakością. Znalezienie balansu między szybką informacją a wartościowym merytorycznie i dziennikarsko tekstem, będzie kluczem do sukcesu” – mówi Dawid Góra, szef obszaru WP SportoweFakty.

Boksy tematyczne w Wp.pl, WP SportoweFakty i o2.pl

Na czas mistrzostw przygotowane zostały specjalne boksy tematyczne dla strony głównej WP oraz WP SportoweFakty przeznaczone wyłącznie do obsługi mundialu. Relacja live z każdego meczu, a ponadto felietony, komentarze ekspertów, analizy sędziowskie i informacje okołomundialowe. Wszystko skrojone tak, aby żadna z wiadomości, nawet ta mniej sportowa, nie ominęła kibiców. Specjalny boks tematyczny będzie także obecny na stronie głównej o2.

Redakcja przygotowała ofertę tekstową: rozmowy z gwiazdami - nie tylko z Polski, ale też ze świata. Swoimi spostrzeżeniami podzielili się m.in. Lukas Podolski, Robert Pires, El Hadji Diouf, Martin Palermo czy Filipe Kasmirski. Ich opinie uzupełnią Adam Nawałka, Sławomir Peszko, Ebi Smolarek, a nawet Iwona Lewandowska, mama największej gwiazdy polskiej piłki Roberta Lewandowskiego.

O wydarzeniach podczas Mundialu Wirtualna Polska planuje informować nie tylko w poświęconych sportowi serwisach. Działania WP SportoweFakty wspiera kampania promocyjna w telewizji, radiu, social mediach, nośnikach OOH, kinach oraz w kanałach własnych Wirtualnej Polski. Nad przygotowaniem kampanii i planowaniem mediów czuwał dział marketingu Wirtualnej Polski.

W październiku, jak wynika z badania Mediapanel, serwisy Grupy Wirtualna Polska odwiedziło 22,34 mln użytkowników, którzy spędzali tam przeciętnie 2 godziny, 32 minuty i 17 sekund. Sama Wp.pl miała 17,9 mln użytkowników, którzy przebywali na niej średnio 1 godzinę, 55 minut i 34 sekundy. o2.pl miał 13,5 mln użytkowników, średnio spędzali w portalu 28 minut i 27 sekund.

Dołącz do dyskusji: Mundial 2022 w Wirtualnej Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl